Androidtelefon suudab olla ka autonavigaator

Hiljuti testitud Android-telefonides polnud üheski kaasas mingit normaalset navitarkvara. Android marketist küll leidis mõned mitte eriti hiilgavad eksemplarid, kuid telefoni laaditavate kaartidega navide osas oli valik üsna olematu.

Täna aga õnnestus korraks katsuda üht HTC Magicut, millesse tiritud CoPilot Live 8 koos Euroopa kaardiga. Võiks arvata, et Eesti niikuinii on mingi uue pakkuja jaoks suhteliselt kaardistamata, aga täiesti üllatuslikult oli siinne tänavatekaart vägagi detailne ja värske. CoPiloti kodulehelt selgub, et kasutatakse "juhitivate kaarditootjate" andmeid ning koostööpartneritena on märgitud nii TeleAtlas kui Navteq. Sellest peaks Eesti jaoks piisama, kui vaid kaardiversioonid piisavalt värsketena hoitakse.

CoPilot Live´il on lisaks sellele, et ta kaarte telefonis hoiab (mitte ei tiri neid üle andmeside) ka see hea omadus, et ta on peaaegu et platvormidest sõltumatu. Leidub versioon nii Androidile (alates 29. juunist), iPhone´ile (alates 6. augustist) ning ka Windows Mobile´i platvormile (alates 12. augustist).

Tegemist pole "järjekordse" lihtsa navisoftiga, CoPilot näitab sõiduradasid, 3D objekte ja mitmetasandilisi ristmikke nagu kalleimad autoinaviseadmedki. Lisaks oskab CoPilot juhatada sind geotagitud fotode järgi, kui neid peaks telefonis olema.

Kaardid katavad Euroopa, Põhja-Ameerika, Austraalia, Lõuna-Aafrika ja Lähis-Ida.

Hind polegi kõige hullem: koos kaardiga laaditud tarkvara maksab 500-600 krooni, kogu Euroopa kaartidega tarkvara hind ületab natuke 1500 krooni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.