Windows 7 tänasest ametlikult saadaval

Alates tänasest on ka Eestis saadaval Microsofti uus operatsioonisüsteem Windows 7, mis peaks peagi välja vahetama Windows Vista, mis sai palju kriitikat tavakasutajatelt.

Microsoft Windows 7 on loodud eesmärgiga muuta arvutikasutamine kõigile kasutajatele lihtsamaks, kuid enim on tähelepanu äratanud ka Windows 7 ressursisõbralikum ülesehitus - see töötab isegi suhteliselt tagasihoidlike parameetritega vanemates arvutites või minisülerites.

Windows 7 pakub kasutajatele täiustatud tööriistariba, ühilduvust puutetundlike ekraanidega ning aitab automaatselt leida näiteks sobivaima printeri asukoha. Uus operatsioonisüsteem on eelkäijatest ka oluliselt kiirem, vähendades käivitamisele ja sulgemisele kuluvat aega ning säästes energiat.

Windows 7 mõned uued omadused on järgmised:
• Tööriistariba on täielikult ümber kujundatud, loodud on uued lahendused, näiteks veebilehekülgede ja dokumentide ning ka videoklippide pisipiltide eelkuvamine.
• HomeGroup. Kasutajad saavad kerge vaevaga jagada oma kodus asuvate meelelahutusseadmete, nt Xbox 360 või teiste Windows 7 personaalarvutitega dokumente, meediafaile ning printereid.
• Windows 7 Device Stage. Näitab kõigi ühendatud seadmete (näiteks kaamerad ja mobiiltelefonid) staatust ning muudab lihtsamaks nende sünkroniseerimise ja haldamise, olles ühenduses ka tootja veebisaitidega.
• Snap. Kasutajad saavad vedada „akna“ ekraani ääre külge, et selle suurust automaatselt muuta. Kahe erineva „akna“ vedamine erinevate ekraani äärte külge võimaldab neid korraga kõrvuti vaadelda.
• Shake. Vajutades aknale ning hiirt raputades vähendab Windows 7 kõik ülejäänud aknad tööriistaribale, hiirt uuesti raputades suurendatakse teised aknad tööriistaribalt uuesti üles.
• Internet Explorer 8. Microsofti kiireim, lihtsaim ja turvalisim veebilehitseja pakub selliseid omadusi nagu Instant Search, kiirendid ning Web Slices.
• Kiiremini sisse-välja lülitamine. Windows 7 käivitub kiiremini ja lülitub välja samuti kiiremini.
• Windows Touch. Kasutajad saavad arvutit kontrollida puutetundlike ekraanide abil, kasutades sõrmi ning mitmesõrme viipeid. Toetab multipuuteekraane.
• PlayTo. Kasutajad saavad jooksvalt mängida muusikat, videoid ja pilte arvutist teistesse seadmetesse, näiteks Xbox 360 konsooli, mis on kinnitatud televiisori külge.
• Interneti-TV. Uus sisu ja parandatud kasutajaliides muudab veelgi lihtsamaks arvutist televisioonijaamade vaatamise.
• Kohateadlik sünkroniseerimine ja trükkimine. Dokumendid saadetakse õigesse printerisse, olgu see siis kodus või kontoris. Offline Files’i abiga saab ilma veebiühenduseta töötada ning automaatselt sünkroniseerida oma koduarvuti ja töökoha võrgu dokumendid.

Windows 7 Pro maksab näiteks natuke üle 2000 krooni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.