Xiaomi võib hakata elektriautosid tootma

Varem või hiljem on hakanud tehnoloogia suurettevõtted ka autoturul jalga ukse vahele pistma (meenutame Sony esimesi katseid, Huawei koostööd jne). Xiaomi kasutajakommuuni postitati esimene pilt võimalikust Xiaomi uuest elektriautost M1, mis ei pruugi olla üldse Xiaomi inseneride poolt loodud, kuid autotööstusse see firma lähiajal siiski sukeldub.

Kasutajaliideseks on kuulduste järgi Xiaomi telefonidest tuttav Androidipõhine MIUI, loomulikult on masin tuugalt täis elektroonikat ja tehisintellekti, pakkudes kõikvõimalikke sõiduassistente ja juhiabisid. Näiteks võib mainida autosse integreeritud Xiaomi virtuaalset assistenti  Xiao Ai voice assistant, mida kohtab juba paljudes Xiaomi toodetes. Keskkonsoolil või selle kohal on holograafiline näidikuteplokk. Hiina tootja pakutava kiirlaadimisseadmega saab viie minutiga aku täis kuni 1000 km läbimiseks (kuid laadijani peab siis päris jäme kaabel jõudma, ilmselt on tegu siiski kommerts-kiirlaadimisjaamaga kuskil avalikus kohas).

1. septembril registreeriti Hiinas ettevõte Xiaomi Motors Co., Ltd. ja Xiaomi tegevjuht Lei Jun on ka varem öelnud, et auto saab olema tema üks suuremaid väljakutseid ettevõtte juhina. Xiaomi Motorsisse on kapitalina investeeritud 1,55 miljardit dollarit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.