Kui kaua kestab äriklassi sülearvuti ja mis määrab selle pikema eluea?

Ühe levinud ettekujutuse järgi on äriklassi sülearvutid need, mida ostavad ettevõtted liisinguga kolmeks aastaks ning pärast seda tulgu või veeuputus. Kodukasutaja aga pigistab oma masinast välja nii palju aastaid, kui vähegi võimalik. Tegelik elu aga on siiski teistsugune ja äriklassi sülearvuti kestab tunduvalt kauem.

Nimelt on tootjad valmistanud äriklassi masina sellise, millega liigutakse palju ringi - kodus, tööl, ärireisidel, ärilõunatel, bussis ja lennukis - kuhu iganes kogu pika tööpäeva ning -nädala jooksul ühe ärikasutaja töö teda viib. Selline väntsutamine nõuab aga suuremat vastupidavust. Kodukasutaja arvuti on mõeldud pigem kodus olemiseks ja vahest ka sõprade juurde kaasavõtmiseks. Koduseadmel on rõhk pigem mängudel, mobiilsus ning vastupidavus pole prioriteetide nimekirjas esimeste seas. Ärikasutaja sülearvuti peab kestma võimalikult hooldusvabalt kogu kasutusaja.

Kuid mis ikkagi teeb äriklassi arvutist vastupidava töölooma, mis sobib igale ettevõtte kontoritöötajale? Siin on kõige olulisemad põhjused.

Laiendatavus

Üks oluline tunnus sedasorti masinatel on kindlasti laiendatavus. Kui vaja, on võimalus lisada rohkem mälu ja suurema SSD. Paljud kasutajad vajavad LAN võrguühendust - see tugi on vajalik lisaks kiirele WiFile, samuti piisavalt ühenduspesasid, et tööl vajalikke lisaseadmeid ühendada. Tõsisemad äriklassi masinad on varustatud ka dokiga, et saaks ühe liigutusega kõik töölaual lebavad lisaseadmed - hiire, klaviatuuri, monitori, printeri, ID-kaardi lugeja ja muud seadmed kohe pordilaiendiga külge ühendada.

Probook 445

Kuna äriklassi arvuteid ostetakse korraga partiidena paljudele kasutajatele, siis need on tavaliselt ka rikkalikuma konfiguratsiooniga - firma esindaja saab erinevate töökohtade vajadustest lähtudes määrata, mis parameetritega arvuteid vaja. Kodukasutajate jaoks on tavaliselt tehniliste näitajate valik väiksem.

Kiire teenindus ja pikk garantii

Selle 3-5 aasta jooksul, mil arvuti on korporatiivkliendi või väiksema firma kasutuses, peab olema masin suhteliselt hooldusvaba, sest kui arvuteid on rohkem, siis pole mõeldav nende pidevalt hooldusse või parandusse saatmine. Töö peab toimima igas firmas katkematult ja ärikassi arvuti kasutajad ei kujuta ette, et kuluka pausi põhjuseks võiks olla mõni töövahend, mis seisab pikalt hoolduses.

Äriklassi arvutite kohalik teenindus on reeglina kiire ja korralik, varuosad peavad olema kiiresti kättesaadavad. Oma masinaga võib äriklassi kasutaja ka reisil minna kohalikku esindusse ja abi saada.

Seega võiks äriklassi sülearvuti kesta kaua ja vigadeta. Tavaliselt kestabki äriklassi sülearvuti kokku 7-10 aastat, garantii on samuti pikem - HP Pro seeria sülearvutitel näiteks kolm aastat. Hästi hoitud NB.ee-st ostetud sülearvutile saab veel lisaks ühe aasta lisagarantiid.

Vastupidav korpus

Ühelt poolt tähendab pikk eluiga tugevat korpust - kui mitte kogu korpus, siis vähemalt välised küljed on metallist, et paremini taluda lööke ja muljumisi. Ka ekraan on ärikassi arvutitel vastupidavam ja silmasõbralik - ei väsita silmi isegi kogu pika tööpäeva jooksul.

Sellised pisiasjad nagu kaane avamine on äriklassi arvuti puhul samuti läbi mõeldud ja vastavalt disainitud. Kiirelt ekraani avades peab saama seda teha ühe käega, ilma et arvuti klaviatuuriosa üles tõuseks. Samuti peavad ekraanihinged olema piisavalt jäigad, et näiteks rappuvas turbulentsis lennureisil tööd jätkata või linnast linna loksuvas pikamaaliini bussis e-kirju lugeda. Tugevust näitab ka klaviatuuri keskelt läbivetrumine - kui see on väike, siis on korpus jäik ja ilmselgelt ei ole nii palju probleeme näiteks emaplaadi ühendustega või klahvide katkiminekuga.

HP ärisülearvuti.

Turvaline kasutada

Kindlasti on äriklassi arvuti jaoks oluline turvalisus. Kui kodukasutajal ei pruugi olla vaja kodus kirjutuslaual asuvasse arvutisse sisselogimisel muud, kui parooli või PIN-i, siis äriklassi masinatel on tihti ka näotuvastus ja/või sõrmejäljelugeja lahenduseks, mis aitab kiirelt sisse logida, kui tööpausilt tagasi tuled. Äriklassi arvutites on ärisaladusi, mida peab rohkem varjama kui koduarvutis ja seega peab ligipääs olema alati turvaline.

Sülearvutit on võimalik tavaliselt ka ettevõtte kaughaldusega eemalt juhtida, kui masin juhtub kaduma minema ning kõvaketta saab krüpteerida, et sellel olev info varguse korral ei lekiks.

Komponente on kauem saada

Kui kodukasutajate arvutitele komponentide saadavus peale tootmise lõpetamist katkeb, siis äriklassi masinatele tagatakse tugi aastateks ja isegi mitme põlvkonna jooksul. Tihti sobivad vanema põlvkonna dokid ka uuema põlvkonna sülearvutitega, sama lugu on akudega - neid saab vahetada mitme põlvkonna jooksul. Kuid siiski uuenevad ka äriklassi tehnoloogiad ja komponendid ning kui tehnoloogia on jõudnud ikkagi täiesti uuele tasemele, kasutatakse uusimaid lahendusi muidugi ka äriarvutites. 

Lisaks hoitakse tööarvutite uutes mudelites tavalisest kauem alles ka vanemaid ühendusporte, et oleks võimalik uusi arvuteid ühendada vanemate ettevõttes kasutatavate seadmetega - näiteks projektorite või monitoridega. Pole ju põhjust kõiki suuri ja kalleid kontoriseadmeid uute sülearvutite tulekuga iga 2-3 aasta tagant välja vahetama hakata.

Mis saab äriklassi sülearvutist edasi?

Äriklassi sülearvutid vahetatakse ettevõttes välja küll kindla aja tagant, aga kuna need on loodud kestma, siis see tähendab, et peale ettevõttes kasutusaja lõppemist pole vaja vanu seadmeid utiili visata. Vastupidi - kuna enamasti on neis ressursse ka teiseks või miks mitte kolmandaks eluks, on äriklassi sülearvutid väga head taaskasutuseks.

NB.ee-st ostetud arvutid saabki pärast ettevõttes kasutusaja lõppemist viia edasi Greendice´i kaudu uutele omanikele. NB.ee-st välja kasvanud taaskasutusettevõte organiseerib neile uue elu.

Greendice ostab äriklassi arvuti kolme või viie aasta pärast tagasi ja leiab tehnikale uue tänuliku omaniku. Sülearvuti teise ringi kasutaja saab aga endale hästi hoitud ja kauakestva sülearvuti soodsa hinnaga. Firma saab viie aasta pärast oma hästi hoitud masina eest tagasi vähemalt 10% ostuhinnast, tagasiostetud sülearvuti ei lähe aga utiili või kallilt järelturule, vaid sellistesse kohtadesse, kus kasutajad endale muidu head arvutit lubada ei saaks.

 

Osta äriklassi sülearvuti NB.ee-st maaletooja hinnaga!

Äriklassi sülearvutite rubriiki toetab HP.

NB.ee on HP ametlik partner.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.