ABB korraldataval eksklusiivsel elektriautode teemapäeval on väljas 18 automarki 34 mudeliga

ABB korraldab 22. septembril Jüris koostöös elektriautode edasimüüjatega teemapäeva, kus on väljas 18 automarki 34 mudeliga.

Teemapäeva täpsema päevakavaga saab tutvuda SIIN ja registreeruda SIIN. Tutvustuspäev toimub 22. septembril algusega kell 11 ABB tootmislinnaku territooriumil Aruküla tee 83, Jüri. Üritus toimub välitingimustes ning on kooskõlas terviseameti ettekirjutustega.

Edasimüüjate erakordselt suur huvi teemapäeva vastu toob kohale praktiliselt kõik Eestis elektriautode müügiga tegelevad ettevõtted ning väljas on 34 elektriautomudelit, suurem osa neist tänavu turule toodud. Teemapäeva raames saavad huvilised teha proovisõite. Ühtlasi on võimalik tutvuda elektrisõidukite taristuelementidega nagu laadijad ja salvestusseadmed.

Teemapäeval väljas olevate mudelitega on võimalik tutvuda praeguse seisuga allolevast tabelist või vaadata värsket seisu osalevatest mudelitest SIIT.

Audi

Q4 e-tron

e-tron

 

 

 

BMW

iX3

 

 

 

 

Citroën

ë-C4

Ami

ë-SpaceTourer

ë-Jumpy

 

Dacia

Spring

 

 

 

 

Honda

e

 

 

 

 

Hyundai

IONIQ

IONIQ 5

KONA Electric

 

 

Jaguar

I-Pace

 

 

 

 

Kia

e-NIRO

 

 

 

 

Lexus

UX 300e

 

 

 

 

Mazda

MX-30

 

 

 

 

Mercedes-Benz

EQA

EQC

EQV

eVito

eSprinter

Nissan

Leaf

 

 

 

 

Opel

Corsa-e

Mokka-e

 

 

 

Peugeot

e-208

e-Expert

e-Traveller

e-Rifter

e-2008

Renault

Zoe

 

 

 

 

Seres

3

 

 

 

 

Škoda

Enyaq iV

 

 

 

 

Volkswagen

ID.3

ID.4

 

 

 

Teemapäeva raames toimub ka esinduslik erialane seminar. Läbi päeva toimuval seminaril avavad Eesti juhtivad eksperdid ning arvamusliidrid nii elektriautode maailma kui kaasneva taristu võtmeküsimuste telgitaguseid. Juttu tuleb nii tänase päeva kui lähituleviku arengutest.

Kaheosalisel ja kaheksast ettekandest koosneval seminaril jagavad oma visiooni ja infot valdkonna juhtiveksperdid Mario Kadastik (haridus- ja teadusministri nõunik), Arno Sillat (sotsiaalne ettevõtja, AMTEL-i tegevjuht), Jaan Juurikas (ettevõtja ja elektromobiilsuse ekspert) ning Alan Vaht (Alexela AS-i juhatuse liige) Aive Haavel (keskkonnainvesteeringute keskuse projektikoordinaator), Jüri Luud (W.EG. Eesti OÜ turundusjuht), Raul Potisepp (Eleport OÜ juhatuse esimees) ja Urmas Laine (ABB tootejuht).

Seminari esimeses pooles räägitakse peamiselt autodest. Vastust otsitakse küsimustele: mis toimub globaalse turu kulisside taga, kas elektriautole on alternatiivi, milline on sisepõlemismootoriga autode tulevik ja millised on elektriautode arendamisel täna peamised väljakutsed. Seminari teises pooles kuuleb värskemat infot elektriautode peatsete ostutoetuste kohta ning samuti heidetakse pilk taristuga seonduvatele teemadele nagu väljakutsed taristu loomisel ja ümberkujundamisel, laadimisvõrgustiku rajamise võlud ja valud ning komponentidel roll taristu kujundamisel.

„Kuigi elektriautod on tulnud selleks, et jääda ja nende osakaal kasvab aasta-aastalt, on Eesti olnud selles osas pigem sabassörkija,“ märkis ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen. „Et see suhtumine muutuks, soovib ABB anda oma panuse, mille üks osa on ka elektriautode teemapäev. Käsitleme päeva raames teemasid, mis puudutavad e-mobiilsuse maailma – elektriautodest veesõidukiteni ning kodustest laadimislahendustest suurlinnade laadimissüsteemideni.“

ABB on maailma juhtivaid e-mobiilsuse eestvedajaid ja lahenduste pakkujaid juba üle kümne aasta ning ülemaailmse elektrisõidukite päeva peapartner. ABB pakub valdkonna lahendusi tänase ja homse transpordi jaoks alates kodu- ja autopargilaadijatest ning elektribusside ja elektriveoautode laadijatest kuni suure võimsusega maanteekiirlaadijateni ja salvestusseadmeteni. Tänaseks on kogu maailmas paigutatud üle 460 000 ABB elektrisõidukite laadija.

Üritus on kõigile tasuta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.