Nokia tegi maailma odavaima telefoni

Kui on vaja telefoni lapsele kooli (kuigi koolilaps sellise lihtsaga ilmselt ei lepi) või odavat helistamisvõimalust firmatöötajale (sama lugu), siis peaks säästuajal hästi sobima maailma odavaim mobiiltelefon, mis maksab ilma igasuguste operaatorlepinguteta 20 eurot. Tegemist on odavtelefoniga Nokia 1280.

Välimuse osas ei ole mõtet sellest mobiilist eksklusiivsust ja erilisust otsida, ka tehnilised parameetrid jäävad nutitelefonidest kilomeetrite kaugusele. Kuid odavas mobiilis on siiski omadusi, mida kallitest ei leia.

Näiteks saab selles pidada kuni viit erinevat telefoniraamatut. Mõeldud on just vaesematele kasutajatele, kes tavaliselt jagavad ühte telefoni mitme peale. Nii saab igaüks oma kontakte eraldi hoida.

Kuna säästutelefon peab viibima ilmselt mitte siidistes pintsakutaskutes või peentes ridikülides, vaid üsna tõenäoliselt raskes keskkonnas tolmu, niiskuse ja sagedaste põrutustega, on korpus tehtud niiskus- ja põrutuskindel. Elektrit ei pruugi ka alati käepärast olla, sellepärast suudab Nokia 1280 vastu panna ilma laadimata tervelt 22 päeva. Telefonil on veel lamp, rääkiv äratuskell ja FM raadio. Tundub, et 20-eurone telefon sobiks väga hästi ka matkatelefoniks, mis lubab pea kuu aega laadimata matkata.

Müügile peaks odavtelefon jõudma 2010. aasta alguses.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.