LG hakkas tootma päikesepaneeliga nutitelefoni

LG pakub nutitelefoni, mille tagapaneel on kaetud päikeseelemendiga. LG GD510 annab lisaks teada, kui palju on päikeseenergiat kasutades vähendatud CO2 saastet.

Telefon ei sisalda polüvinüülkloriidi (PVC) ja selle valmistamisel ei ole kasutatud ei põlemist takistavaid broomitud aineid (BFR) ega ka põlemist takistavaid klooritud aineid (CFR) kuni 99,9 protsendi ulatuses. LG GD510 pakend on toodetud ümbertöödeldud paberist, millele on trükitud peale sojatindiga.

Kas päikesepaneelis on midagi uut? Tegelikult ei ole. Juba 1998. aastal võis omale tellida Nokia 1611 "tellise" päikesepaneeliga akuga. Unustatud vana on nüüd tagasi.

LG GD510 päikeseelement annab kümneminutiline päikese käes laadimisega juurde kuni 2 minutit ja 15 sekundit kõneaega või kuni 180 minutit ooteaega. Telefoni CO2 menüü all paiknevad funktsioonid Eco-tree ning Eco-calculator võimaldavad inimestel pidada järge, kui palju nad on päikeseelemendiga akut kasutades CO2 heidet vähendanud.

Telefon sisaldab kõiki olulisi multimeediafunktsioone, sealhulgas saab surfata internetis, jagada 3-megapiksline kaamera tehtud pilte või mp3 faile. Väikseima 3-tollise täispuutetundliku ekraaniga telefonina turul on LG GD510-l WQVGA laiekraan, mida ümbritseb kitsas 4,8 mm ehisvõru ja sile metallist kere. Minimalistliku kujunduse loob telefoni esiküljel olev üksainus nupp.

2012. aastaks plaanib LG edendada põhitoodete energiatõhusust sedavõrd, et need toodaksid 15 protsenti vähem kasvuhoonegaase, kui 2007. aastal.

LG GD510 tuleb Eestis müügile novembris. Päikesepaneeliga akukatet on GD510 lisavarustusena võimalik soetada alates järgmisest aastast.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.