Arvutimaailm Nokia "The Way We Live Next 3.0" pressiüritusel e #TWWLN

Arvutimaailm on täna ja homme Nokia ülemaailmsel pressiüritusel Espoo peakorteris. "The Way We Live Next 3.0" ehk #TWWLN Twitteris on kolmandat korda toimuv suurüritus, kus meediale räägitakse, mis järgmisena juhtub.

Äsja alanud esitlusel ütles Mary McDowell Nokiast, et Nokia on läinud telekomi mudelilt üle interneti mudelile ja keskendub internetilahendustele, sealhulgas interneti viimisele nende inimesteni, kes pole seal varem käinud.

Veeb pole ainult rikaste jaoks, ütleb Dowell. Ja laseb videoid Lääne-Indiast, kus õnnelik farmer räägib, et mobiiliga saab nüüd netist turuhindu vaadata ja kokkuostjad ei saa teda enam petta. Ovi Mail peaks olema mobiilikasutajate Gmail. Nokia Money aga toob need inimesed, kes pole kunagi pangaülekandeid teinud pangateenuseid kasutama.

Läänemaailmale on ka Nokial midagi varuks. Infouputuse käes vaevlevale heaoluühiskonnale lubatakse, et mobiil saab personaliseerimisvahendiks, mis otsib vajaliku välja ja personaliseerib ära. See tähendab "mixed realityt": füüsiline ja digimaailm koos, asukoha- ja kontekstipõhine otsing, näiteks "point-and-search" ehk otsimine mobiilikaameraga pildistades ja pildilolevaid asju ära tundes. Teine asi on kollektiivne intelligents - mobiilidest saavad sensorid, mis koguvad nt liiklusinfot, keskkonnainfot jne.

Väike asi tehnoloogiliselt, ent suur samm kasutaja jaoks on MS Office rakenduste jõudmine Symbiani kaudu Nokia telefonidesse.

Koridoris kohtusin ka Nokia Maemo eksperdiga, aga temaga räägime juba hiljem...

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.