Nokia #TWWLN - Symbian vs Maemo

Symbian ja Maemo on Nokia kaks mobiiliplatvormi, mis Nokia kõneisikute sõnul muidugi omavahel ei võistle, kuid kasutajad kipuvad ikka mobiiliplatvorme kõrvuti panema. Kuna just algas Symbiani ja Maemo arendajate järjestikune esinemine, siis vaatame, mida mõlemil pakkuda on.

Shaun Puckrin, Symbiani Foundationi (mille Nokia hiljuti ära ostis) arendusteenuste juht räägib, et kuigi Symbian 2 on just väljas, käib arendus 3. ja 4. versiooni kallal ja neisse on tulemas üle 460 uue omaduse. Nt saab ühendada koduste muusikaseadmetega, autoga, (ilmselt nali) intelligentsete tehis-eluvormidega. Aga mine tea.

Symbian

Sotsiaalvõrgud on uues Symbianis juba sisse ehitatud. Seega uued tulijad peavad arendajatega hästi läbi saama, et pääseda Facebooki, Twitteri ja teiste vanade olijate hulka.

Samuti räägib Puckrin pildituvastusega otsingust - suunad kaamera objektile ja selle kohta hangitakse lisainfo.

Symbian Horizon on Symbiani rakenduste "kollaste lehtedega" kataloog. Erinevalt Ovi Store´ist pole ta rakenduste pood, vaid edasisuunav kataloog.

Maemo

Maemo on Linuxi baasil mobiiliplatvorm, mida esimesena näeme enne jõule müügile saabuvas Nokia N900 seadmes. Maemot arendab Linux Foundation, Maemo.org ja Nokia. Selleks pidi Nokia avalikustama mõned oma mobiilitarkvara lähtekoodid.

Ideid Maemo arendamiseks saab vahetada aadressil talk.maemo.org.

Peter Schneider räägib, et Linuxi baasil on hea asju arendada, näiteks on .ogg koodek olemas tänu sellele, et keegi Linuxis oli teinud ja natuke kohendas ning pani siis kõigile üles.

Näiteid veel Maemo arendustest: nt Twitteri ja Facebooki avataride telefoni kontaktiraamatusse kopeerija.

Maemo põhieesmärk on arvuti kasutajaliides tuua mugavalt mobiiltelefoni. Teha mobiilis samu asju mida arvutis. Ja teha hästi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.