Demokeskust külastanud Soome peaminister huvitus ID-kaardi lahendustest

Ülemiste Citys asuvat IT firmade Demokeskust külastavad nüüd ka riiklikud delegatsioonid. Eestis visiidil viibiv Soome peaminister Matti Vanhanen külastas koos Andrus Ansipiga üleeile Ülemiste Citys asuvat Eesti IKT Demokeskust.

„Eesti ja Soome peaministrid tutvusid Demokeskuses erinevate Eesti e-lahendustega, erilist huvi pakkusid Soome peaministrile ID-kaardi lahendused, sealhulgas e-tervis ja e-hääletamine,“ rääkis külastusest Demokeskuse tegevjuht Indrek Vimberg. „Vanhaneni kinnitusel on Eesti mitmes valdkonnas, eelkõige info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arengus, Soomest ette jõudnud ja koos eestlastega tahetakse mitmeid teenuseid edasi arendada,“ lisas Vimberg.
 
Koostööst Eesti ja Soome vahel annab märku näiteks sel aastal käivitatud vastastikune digiallkirjade tunnustamise projekt, mis tähendab, et nii eestlased kui ka soomlased saavad naaberriigis luua ettevõtteid üle interneti.
 
Kokku külastas Soome delegatsiooni kooseisus Demokeskust 8 väliskülalist. Demokeskust on selle avamisest 2009. aasta alguses külastanud üle 1200 väliskülalise.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.