Samsung avab detsembrist oma mobiiliplatvormi

Google´il on Android, Nokial Maemo ja Symbian, Microsoftil Windows Mobile, nüüd plaanib mobiiliturul suurt osa võitma asunud Samsung ka oma platvormiga välja tulla - selleks saab Bada.

Samsung Bada [bada] võimaldab arendajatel luua rakendusi uutele Samsungi mobiiltelefonidele ning tugineb Samsungi kogemustel varasemate patendiga kaitstud platvormide väljatöötamisel mobiilidele Samsung Jet ja Samsung Star. Ka on Samsung Bada kasutamine arendajate jaoks ülimalt lihtne. See on kõigist saadaolevaist üks kõige arendajasõbralikumaid keskkondi, eriti veebiteenuseid kasutavate rakenduste valdkonnas.

Mobiilsideoperaatoritele annab Samsung Bada võimaluse luua mobiilsideteenuste platvorme, mis pakuvad tellijatele rakendusi ja veebisisu.

Samsung käivitas hiljuti ka rakendustepoe Samsung Application Store.

2010. aasta esimeses pooles on plaanis välja lasta Samsungi esimene Bada platvormil mobiiltelefon, samal ajal alustatakse ka Bada rakenduste müüki Samsungi Application Store´is. 2009. aasta detsembris avatakse arendajate veebikeskkond.

Ametlik veebisait (www.bada.com) avati 10. novembril ja sisaldab teavet Bada kohta, sealhulgas uudiseid väljatoodavate toodete, tarkvara arenduskomplektide ja funktsioonide kohta ning teateid ürituste toimumisest. Detsembris korraldab Samsung Suurbritannias Londonis Bada ametliku väljalaskmisürituse ja toob samal ajal esmakordselt arendajate ette ka oma Bada tarkvara arenduskomplekti (SDK).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.