fbpx Webmedia tõusis Balti riikides teiseks IT-teenuste ettevõtteks | AM.ee

Webmedia tõusis Balti riikides teiseks IT-teenuste ettevõtteks

Balti riikide IT-ettevõtete värskes edetabelis on AS Webmedia Group tõusnud kolmandalt teisele kohale. IT-teenuste turu esikohta hoiab endiselt USAst pärit Exigen Servicesi Riias asuv arenduskeskus. Kolmandal kohal on Alna Group Leedust.
 
„Kui aasta tagasi näitasid pikaaegsed suveräänsed turuliidrid Exigen ja Alna oma poolaastakäiveteks 234 ja 140 miljonit krooni, siis tundusid need kiireks kättesaamiseks liiga kaugel olevat. Praeguseks on aga liidripositsioon jõudnud haardeulatusse. Töötame edasi! “ ütles Webmedia Groupi juhatuse esimees Priit Alamäe.
 
Investeerimispanga koostatud pingereas olevate 20 IT-ettevõtte kogukäive langes esimesel poolaastal 19,1%. Enim mõjutas ettevõtteid negatiivselt riistvara ja standardtarkvarade müügi langus (-40%), samas kui teenuste käive kahanes vähem (-5%).
 
Prime Investment on Baltikumi IT ettevõtete edetabelit koostatud alates 2002. aastast. Tabeli koostamise aluseks on ettevõttesiseselt arendatud IT teenustest ning efektiivsuse kasvult saadavad äritulud. Tabeli koostamisel ei ole arvestatud riistvara müüki või mujal arendatud tarkvara distributsiooni ja muud sellist tegevust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.