Täna toimub Robotex 2009

Täna kell 10.00 algas Tallinna Tehnikaülikooli Spordihoones (Ehitajate tee 4) Eesti suurim robotitevaheline võistlus “Robotex 2009”. Populaarsest võistlusest, mis toimub juba üheksandat korda, võtavad seekord osa meeskonnad Tallinna Tehnikaülikoolist, Tartu Ülikoolist, IT Kolledžist ning Eesti gümnaasiumitest.

Seekordsel Robotexil võistlevad robotid jalgpallis. Roboteid on väljakul korraga kaks ja neil on kahe peale 10 palli, mis tuleb vastase väravasse lüüa. Toimub kaks 90 sekundilist vooru, millest parem robot pääseb põhitabelis edasi ning kaotaja jätkab kaotajaringis.
 
Robotexi eesmärk on populariseerida tehnikateaduseid samas arendada mehhatroonika-, robootika- ja arvutiteaduse-alaseid oskuseid tudengite ja koolinoorte hulgas.
 
Robotexil 2009 on kavas ka Robootika töötoad, mis pakuvad tasuta võimaluse õppida robotite ehitamist ning programmeerimist.
 
Tehnikateaduste vastu huvi äratamiseks on noorte seas korraldatud joonistus-ja esseevõistlus teemadel „Robot-jalgpallur”, „Robotite ühiskond” ja „Elu ilma robotita”. Robotexil 2009 autasustatakse veel lisaks TTÜ Tehnoloogiakooli kursust „Tootearendus” ning Eesti riikliku noorte leiutajate konkursi „Hoiame kokku“ võitjaid.
 
Esimene Robotex võistlus leidis aset aastal 2001. Nende aastate jooksul on robotid täitnud erinevaid võistlusülesandeid: asjade otsimine, köiel ronimine, toakoristus, mängukaru päästmine jm.
 
Võistlust toetavad Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Infotehnoloogia Kolledž, Hasartmängumaksu nõukogu, SA Archimedes, Tallinna Ettevõtlusamet, TTÜ innovatsiooni- ja tehnoloogiakeskus. Ürituse peasponsor on ELFA elektroonika. Lisaks sponsoreerivad veel ABB, Datel, Digiprint, Ensto Ensek, Festo, Kuup3, Technobalt, Tehnopol jt.
 
Üritus on kõigile TASUTA, lisaks on Teeviida ja Robotexi vahel tasuta bussiliiklus.
 
Robotex 2009 päevakava:
 
10.00 Avatakse uksed
10.15 Robotex 2009 ametlik avamine
11.00 Põhivõistlus
13.45 TTÜ Tehnoloogiakooli kursuse „Tootearendus” autasustamine
14.00 Eesti riiklik noorte leiutajate konkurss „Hoiame kokku“ autasustamine
14.45 Joonistus- ja esseevõistluse autasustamine
15.00 Robotex 2009 finaal
15.35 Robotex 2009 autasustamine
16.00 Robotex 2009 lõpetamine
 
Võistluseeskirjadega saab tutvuda aadressil www.robotex.ee
Kahel väljakul toimuva võistluse otseülekannet on võimalik vaadata internetis aadressil: http://video.ttu.ee/,

Foto: kaader tänasest videoülekandest.