Ringly - sõrmus, mis teavitab kõigest olulisest

Vähem kui kuu aega tagasi tegi AM intervjuu Tõnu Samueliga, kes juhib Jaapani idufirmas nutika sõrmuse OZON arendamist. OZON töötab kui tavaline hiir, millega saab kolmemõõtmeliselt õhus sõrmega viibeldes arvutit või mobiili juhtida. Lisaks on sõrmusel olemas ka NFC, mis tulevikus võiks asendada näiteks pangakaarti. Ehte- ja moetööstus on aga juba mõnda aega nutiseadmete tööstusel silma peal hoidnud. Nii on ka nutikate sõrmuste lahendusi hakanud tekkima õige mitmeid. Ringly on üks New Yorgi idufirma, mis arendab nutikaid sõrmuseid, kuid nende sõrme-ehte nutikus peitub tarkades teadetes. Lisaks on MasterCard ettevõttega ühendust võtnud, et disainitud suure kiviga sõrmusesse hakata mahutama tulevikus ka krediitkaarte ja kontaktivaba makse võimekust. Sama saab tulevikus teha ka OZON-i sõrmusega.

Praegu aga oskab Ringly kasutajat teavitada erinevatest sõnumitest. IOS-i ja Androidi platvormile mõeldud äpp aitab seadistada, mis teated läbi tulevad - kõned, SMS, e-post, Whatsapp, Twitter, ükskõik milline installitud mobiiliäpp - igaühe märguandeks saab valida plinkiva tulukese värvi (sinine, roheline, kollane, punane, lilla) ning vibratsiooni mustri - kas tehaks eks värin, kaks, kolm või neli kiiret värinat järjestiku. Samuti antakse teada, kui sõrm asub telefonist liiga kaugel (rohkem kui 10-20 meetrit).

Sõrmus ühendub mobiiliga üle Bluetoothi, kaasasolevas karbis saab seda laadida ja kestab, nagu enamus nutitelefone 24 tundi või isegi 48 tundi, kui kasutust on vähem. Ehe pole veekindel ja juveliiri juures ei saa lasta seda parajamaks lihvida. Kuid saadaval on erinevaid suurusi. Kivi võib olla valikus nii poolvääriskivi kui vääriskivi, metallosa on kas 18-karaadisest kullast või pronksi-tsingi sulamist.

Vaata, kuidas see tehnoloogiline aksessuaar töötab:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.