fbpx Era- ja vabakond rajab Viljandisse IT akadeemiat | AM.ee

Era- ja vabakond rajab Viljandisse IT akadeemiat

Vaikselt on IT-spetsialistide vähesuse teemal käinud kurtmise asemel konkreetsete tegudeni asunud algatusgrupp, mis asutas Viljandis õppeasutuse nimega VICTA - Viljandi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia akadeemia.

VICTA tahab pakkuda rahvusvahelist IKT õpet, mis toimub Viljandi Kutseõppekeskuse koosseisus. VICTA õppekavad on koostatud terve rea partnerite poolt, milleks on teised õppeasutused, Viljandi ettevõtted ja kohalik omavalitsus.

20. mail allkirjastati VICTA algatajate ja koostööpartnerite poolt heade kavatsuste kokkulepe. 21. juulil oodatakse esimesi kandidaate vestlusele. Vastuvõtt toimub testi ja vestluse alusel Viljandis Leola 15a. Vastuvõtu tulemused selguvad 19. augustil 2015.

Oodatakse gümnaasiumi lõpetanud IT huvilisi või täiskasvanuid, kes otsivad uusi väljakutseid. Samuti võivad kandideerida inimesed, kellel on soov luua oma idufirma ja õppida selgeks programmeerimine.

Tasuta päevase õppe õpilane saab enda käsutusse õppimise ajaks uue sülearvuti ja vajadusel koha õpilaskodus. Lisaks on stipendiumite ja õppelaenu võimalus. Õpinguid saab hiljem jätkata kõrghariduses, kasutades VÕTA süsteemi (varasemate õpingute ja töökogemuste arvestamine).

Juhendajateks on Alvar Soome, Kaido Kaur, José Prieto jt.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.