PRESSHOUSE OSTAB AJAKIRJA „ARVUTIMAAILM”

Seni Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) poolt välja antav Eesti vanim tehnoloogiaajakiri „Arvutimaailm” müüdi Presshouse OÜle. Uued omanikud hakkavad ajakirja välja andma alates 2006. aastast.

1993. aastal Eesti Informaatikafondi poolt Ustus Aguri eestvedamisel asutatud ajakirja eesmärgiks oli juhtida avalikkuse teed infoühiskonda. Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse direktori Epp Joabi sõnul on „Arvutimaailm” jõudnud sihile, sest aastaks 2005 on info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkond leidnud tänu infoühiskonna arengule juba üldise kõlapinna ning need teemad kuuluvad meedia argipäeva. „Riigi poolt finantseeritav ajakiri on selles kontekstis oma ülesande täitnud,” lisas Joab.

Presshouse OÜ tegevjuht Janis Kaal ütles, et tehing on osa kirjastuse lähiaastate planeeritud agressiivsest laienemiskavast. „Ost kindlustab meie liidripositsiooni tehnikaväljaannete ja meesteajakirjade turul tervikuna,“ lisas ta.

Kaalu sõnul ootab uuest aastast Arvutimaailma lugejaid mitu positiivset uuendust – maht kasvab seniselt 68-lt küljelt 84-le, lisanduvad mitmed rubriigid ja autorid, ajakiri saab värske välimuse ning valmib uus koduleht.

Ajakiri Arvutimaailm on ilmunud juba 13 aastat ja on valdkonna vanim väljaanne Eesti turul. Viimaste aastate meediauuringutele toetudes on ajakirjal 25-30 000 lugejat, mis koos ligikaudu 4 000 eksemplari suuruse makstud tiraaziga on väga hea baas edasiseks arenguks.

Kirjastus Presshouse on 1999. aastal asutatud Eesti kapitalile kuuluv ajakirjade kirjastaja. Lisaks Arvutimaailmale annab Kirjastus Presshouse välja ajakirju Autoleht, DI, Digi, Diivan, Saldo, Ehitaja, Stroitel.

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus (RIA) tänab seniseid ajakirja „Arvutimaailm” peatoimetajaid, autoreid, partnereid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.