Elisa püstitas 4G maailmarekordi - 1,9 Gbit/s

Kui Tele2 näitas hiljuti koostöös Nokiaga Tallinnas 5G võimekust, saavutades kiiruseks 4,5 Gbit/s, siis praegust 4G võrku ei maksa ka maha veel matta - Elisa saavutas Soomes koostöös Huaweiga LTE võrgukiiruseks 1,9 Gbit/s.

Mõni päev tagasi teatas Elisa (Soomes), et 4G kiirused küündivad nüüd juba paari gigabitini sekundis - sellise tulemuse sai Soome telekomifirma koostöös Hiina võrguseadmete tootja Huaweiga. Pressiteates kasutatava Huawei tehnika kohta midagi lähemat pole öeldud, kuid Elisa juht Veli-Matti Mattila kinnitas BBC-le, et neile teadaolevalt on see hetkel 4G kiiruse maailmarekord. Elisa Soome kommertsvõrgus on suurim võimalik kiirus praegu 450 Mbit/s. Tegelikult liiguvad andmed võrgus mõistagi palju aeglasemalt, sest ühist ressurssi jagavad seadmed paljude kasutajate vahel.

Soomes on keskmine mobiilse andmeside maht ühe kasutaja kohta 12 GB kuus, põhjanaabrite kolm miljonit mobiilikasutajat tarbivad andmemahtu iga kuu umbes sama palju kui India 220 miljonit mobiilse andmeside tarbijat.

Suurim mobiilse andmesidevõrgu kiirus aga on kaugel nii Tele2 5G kui ka Elisa 4G rekordist. Laboritingimustes saavutati Surrey ülikoolis 5G andmeedastuskiiruseks juba 1 Tbit/s.

(Alles see oli, kui Singapuris saavutas Huawei 4G võrgus 1 Gbit/s rekordkiiruse)

Vaata ka IEEE uudist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.