fbpx 4G telefonide populaarsus kasvab kiirelt ja paratamatult | AM.ee

4G telefonide populaarsus kasvab kiirelt ja paratamatult

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel tõusis 4G mobiiltelefonide müügi osakaal Eesti turul oktoobrikuus 22 protsendini, mis tähendab, et võrreldes eelmise kuuga müüdi Eestis 4G telefone pea 50% võrra rohkem.  

Tundub, et 4G-st pole enam pääsu. Samas on 4G-telefonid juba aku kestvuselt ii vastupidavad, et suudavad mitu päeva töötada (nii selgus näiteks Galaxy Note 3 testis).

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul tegid 4G telefonid oktoobrikuus hämmastavalt suure hüppe müüginumbrites: „See näitab, et nutitelefonide kasutajad hindavad neile pakutavat lisaväärtust ehk võimalust surfata internetis varasemaga võrreldes viis korda suurematel kiirustel.“

GfK Retail & Technology statistika järgi moodustasid nutitelefonid oktoobrikuisest arvulisest kogumüügist Eestis 63% ja kõnetelefonid 37%. „Samas aga müügikäibes ulatus nutitelefonide osakaal koguni 91%-ni ning kõnetelefonide rahaline käive jäi kõigest 9% juurde,“ tõi Ploomann välja hinnaerinevuse.

Mobiiltelefonide müügis oli Elisas oktoobrikuus kõige populaarsem tootja Samsung, mille turuosa ulatus 52%, järgnesid Nokia (17%), Sony (11%) ning Huawei 7%-se turuosaga.

Oktoobrikuus kasvas GfK Retail & Technology andmetel ka 4G tahvelarvutite müük. Oktoobrikuus oli 4G tahvlite müügi osakaal Eesti turul 22%, septembrikuus oli see number 16% ja augustis 14%.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.