Half-Life ei sure

Autor: Marek Saar

Mod ei ole uus asi, vanu leiab aadressilt www.totalconversions.com Kuid tagasi Half-Life'i juurde. 3,2,1...

Counter-Strike pakub tõsist konkurentsi isegi ametlikele mängudele. Arvustus AM1/01.

Counter-Life pole tegelikult suurem asi, aga tasub mainimist: paljud unistavadki Half-Life'i proovimisest CSi relvadega. Ülejäänu on kahjuks nadi. Esemete ja relvade asemel on rahapakid, millega aparaadist oste tehakse. Kahjuks Xenil selliseid aparaate pole - ainuke võimalus edasi pääseda on petukoodid.

Rats sarnaneb CSile, aga sõdimas näete hiiri ja rotte. Relvad on imelikud: pliiatseid tulistav amb, rotimürk jne. Nalja kui palju!

They Hunger Trilogy sisaldab üksiktasemeid, kus võideldakse zombidega. Lugu algab, kui peategelane suudab auto vihmasel päeval kraavi ajada... Oodake uskumatuid pööreid - alguses ei kujuta ettegi, mis või kes on asja taga. Hea ja põnev.

Rääkides elavatest surnutest väärib mainimist ka tiimi-mod Vampire Slayer. See toimub raundikaupa nagu CS, ent vampiiriküttide ja teatud kaamete härrasmeeste vahel. Relvi on vähe ("kärbik", pumppüss, puust vai), aga Dracula jüngrid peavad ainult oma käbaratega läbi ajama. Lühidalt, kõike on liiga vähe.

Mõnus üksik-mod on USS Darkstar, mis toimub Xenil kosmoselaeval. Freeman pages autorite meelest pärast HLi sündmusi nimelt sinna.

Action Half-Life põhineb Quake 2 täiendusel Actionquake 2. Pildiliselt HList võimsam ja suurema relvavalikuga. Pihta saades tekib verejooks, siis peab relva kõrvale jätma ja haavaga tegelema.

Azure Sheep meenutab sisult Blue Shifti - oled turvamees Black Mesas ja võtad samamoodi ette retke läbi hiigelhoone, kust Gordon Freeman läbi lippas. Tasemed on üsna hästi vormitud ja HL relvamudelitele loodi uued tekstuurid. Näiteks tavapärase kangi asemel saad piljardikii.

Sanabeta 2050 on pättide-võmmide tiimimäng, kus punktid lisavad positsiooni ja võimaluse kõvemaid relvi omastada. Tapariistad on väljamõeldud, aga ägedad.

"Matrixi" ainetel valmis Existence, mis toimub pimedail agulitänavail, relvi on tervelt 19. Tapetud agendid tekivad uuesti, nagu filmis, SWAT-sõduritest, aga võrdsuse huvides tekivad head ka uuesti, tavainimeste abil. Kui enam uuesti sündida ei saa ("tooraine" otsas) ja üks pool võidab, algab uus ring. Asju ostetakse ühe minuti jooksul mobiiltelefoniga. Pommide panemine toimub ka, kuigi neid ei saa hiljem seisma jätta - kui plahvatus toimus, peab Dr White pärismaailma tagasi pöörduma. Viimane valik on White'i päästmine/kinnipüüdmine.

Yoda - tegelaseks muidugi "Tähesõdade" jabura välimusega roheline liliput. Lahinguvarustustest mainiksin Yoda-nukku, millega saab teistele pähe lajatada. Jabur.

Sama imelik on Boxwar, kus juhid kasti ning pead rivaalid ...ee, kasti panema. Kui töölised õhtu saabudes vabrikust lahkuvad, hakkab madin pihta. Jah, sa oled kast.

Half-Life Rally on vaheldus tavapärasele kõmmutamisele, nimelt ralli. Teisi kõrvetatakse rakettide ja muu hea-paremaga.

Firearms on sobiv ajaviide meeskonnatöö ihkajatele. Meenutab Team Fortress Classicut, kuna igal tegelasel on oma relvad. Kuulid põrkuvad seintelt edasi, mõne raskerelvaga ei jõua seistes tulistada, jalga vigastades hakatakse lonkama, külm vesi jääkatte all on sama ohtlik kui katuselt allakukkumine...
Eluline.

Front Line Force - teine tiimiajaviide, üsna populaarne. Põnev pikaks ajaks.

Sven Co-Op mõeldi nendele, kes alati tahtnud mitmekesi kolle tappa. Sisaldab kümmetkond areeni, mis on keskmised või nirudki, aga samas võib proovida HLi mitmekesi, mida originaalis ei pakuta.

Alpine - kui ei viitsi laiska tagumikku toolilt lahti rebida ja mäele minna, on see abiks. Palju vägevaid trikke.

The Battlegrounds viib USA vabadussõtta. Rikkalik võrgutugi. Intrigeerivad on rivilahing ja muidugi suur sõda.

Tulekul, aga juba lahedad

Bomberman - meenutab Ratsi

Vampire - nagu Vampire Slayer, aga rohkem relvi.

Vampire: Haunted Souls on eelkõige üksimänguks. Arsenal esialgu väike. Juhid vampiiri, kes teisi notib; RPG Vampire: The Masquerade - Redemption ainetel. Ilmneb rollikaelemente, nt vahendid mõjuvad eri klannide liikmetele erinevalt (kui üldse). Püha vesi ei tapa tugevamaid, nemad kardavad hoopis ambu.

Squad - koostöö HLi tulnukite ja Black Mesa vastu, ise juhid sõdurit. Veel sekkub must kommando, kes saadeti sõdureid tapma.

The Beginning - koostöö. Valitakse HLi või Opposing Force'i peategelased, kes lisaks omavahel madistavad - heh, vot see on keeruline. On ka üksiklugu.

Public Enemy - tiimi deathmatch. Asi tuleb KARM, näiteks relvi on 30 ringis!

Starship Troopers - samanimelise ulmefilmi järgi.

Plunder Island 3D - mõningad inimesed ehk Monkey Islandi austajad võtsid kätte ja tegid sellest deathmatchi!

System Shock 3 - Looking Glassi kiidetud ulme-RPG saab peagi omamoodi järje. Praeguse info põhjal suurepärane. Tasemed on detailsed ja realistlikud.

Waterwars - veesõda.

Diablo - aimad õigesti, millega tegu!

Russian Front - Teine maailmasõda, natsid vs liitlasväed. Saab olema realistlik ja võimalusi tulvil.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.