fbpx Tasuta AVG viirusetõrje müüb sinu andmeid | AM.ee

Tasuta AVG viirusetõrje müüb sinu andmeid

See pole enam ammu uudiseks, et kui saad mõne tarkvarateenuse tasuta, siis oled hoopis ise kaup - sinu andmeid müüakse kellelegi kolmandale ja nii teenitakse arenduskulud tasa. Väga populaarne tasuta viirusetõtje AVG teeb seda (varsti) samuti ja muudetud kasutajatingimustes on see selgelt ära toodud, kirjutab Wired.

AVG uutes privaatsusreeglites, mis hakkavad kehtima 15. oktoobrist, on öeldud, et firma võib oma tasuta toodete ja teenuste pakkumise eest müüa kasutajalt saadud mittepersonaalseid andmeid. Nende andmete hulka kuuluvad seadme nimi, kasutuskeel, allalaetud rakenduste nimekiri jm, kuid kõik see on enne anonümiseeritud ehk kasutajat pole võimalik nende andmete tagant identifitseerida, lubab AVG. Lisaks kasutab muuhulgas ka nuhkvaratõrjega tegelev AVG küpsiseid, et jälgida kasutaja otsinguid ja veebilehtede külastamist, rakenduste kasutamist ja mitmesuguste toodete ning lahenduste tarbimist.

Kogutud andmete põhjal koostatakse statistilisi anonüümseid kasutajaprofiile, mida võidakse müüa kolmandatele osapooltele. Kasutajad, kelle käsutuses on AVG tasuta teenuseid ja tooteid, peavad nende uute tingimustega nõustuma või end neist välja registreerima (opt-out).

AVG on maailmas kolmas populaarseim antiviirus. Teisel kohal on Microsoft, esimesel Avast. AVG populaarsuse taga on tasuta antiviirus, mida paljud hoiavad oma arvutis kui efektiivset ja kiiret turvalahendust, kuid tootja soovib ka sellest mingit kasu saada, et teenuseid edasi arendada. Nii on AVG valinud üheks teeks teenida anonüümsetelt andmetelt, mida kasutajad arvutis privilegeeritud tarkvarale - antiviirusele tahes-tahtmata usaldama peavad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.