fbpx VIDEO: hõljuvad bonsaid? Avatari maastikud saavad idufirma abiga tegelikkuseks | AM.ee

VIDEO: hõljuvad bonsaid? Avatari maastikud saavad idufirma abiga tegelikkuseks

Kui ühisrahastust kasutanud Eesti idufirma Click & Grow taimed kasvavad ilusti riiulis, siis Jaapani värske startup Air Bonsai Garden plaanib müügile paisata väga eksklusiivsed ning ulmelised bonsaid, mis hõljuvad õhus.

Oot, kuidas? Kas nii, nagu Avatari filmis olid rippuvad kaljud, millel puud peal kasvasid?

Jah, just nii, aga bonsaidele omaselt tunduvalt väiksemas mastaabis kui looduses.

Nimelt ühendab Air Bonsai väga iidse Jaapani aianduskunsti moodsa magnetismiga. Ülitugevad magnetid, mida hoitakse väikese elektromagnetilise aluse kohal hõljumas, tõstavad üles ka kuni 300-grammise bonsai koos potiga, mis jääbki mõne sentimeetri kõrgusele aluse kohale õhku. Eksklusiivne taimekompositsioon on nagu teisest galaktikast, kuid võib asuda sinu kummutil, kui maksad odavaima variandi eest 200 dollarit. Sel juhul on bonsaiks samblakera, laavakivist hõljukpott läheb aga 30 dollarit kallimaks. Kuid see on vaid stardikomplekt. Taim tuleb potti veel istutada. Odavaim taimega Air Bonsai maksab 500 dollarit, odavaim hõljuv bonsaipuu (näiteks mänd) aga 1000 dollarit. Need kasvatatakse Ameerikas, mitte Jaapanis, sest Jaapanist on keelatud selliseid taimi eksportida.

Kuna bonsai hõljub oma aluse kohal siiski elektri jõul, tasuks Air Bonsaile ka UPS juurde muretseda, sest muidu kukub elektrikatkestuse ajal kallis käsitsi tehtud pott lihtsalt alla.

Idee on nii hea, et vajamineva 80 000 dollari asemel on Kickstarteri ühisrahastus kogunud tegijatele juba üle 300 000 dollari tootmise alustamiseks. Esimesed tellijad saavad oma hõljuva galaktilise ime kätte selle aasta augustis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.