fbpx Virtuaalmasina kiire ja lihtne varundus: Altaro Hyper-V Backup | AM.ee

Virtuaalmasina kiire ja lihtne varundus: Altaro Hyper-V Backup

Andmete varundamist oma arvutist teevad loodetavasti juba kõik, ka serveri varundus on valdavale enamusele tuttav teema. Kuid pidevalt töös olevate virtuaalmasinate varundus tundub keeruline. Virtuaalmasinatele on ka olemas kiired varunduslahendused, mis ei nõua virtuaalmasina sulgemist ja teevad varunduse ära töö käigus. Seekord vaatame üht konkreetset lahendust - Microsofti Hyper-V virtuaalmasinate varundustarkvara.

Altaro Hyper-V Backup (www.hypervbackup.ee) on piisavalt mugav ning lihtne, kuid samal ajal võimekas varundustarkvara, mis on mõeldud Microsoft Hyper-V virtuaalmasinate varundamiseks.

Tarkvara teeb installeerimisel ära enamuse vajalikest seadistustest, on lihtne kasutada ning üsna sõbraliku kasutajaliidesega, eeldamata suuri kogemusi süsteemiadministreerimise alal. Tulenevalt oma lihtsusest on virtuaalmasinaid võimalik varundada kokku sisuliselt viie hiireklikiga, kui üle lugeda. See on võrreldes teiste heade, kuid tunduvalt keerukamate toodetega korralik tulemus.

Varundamiseks ei pea virtuaalmasinaid sulgema ning toetatud on ka Linuxi, AD, Exchange´i ja SQLi varundamine ning failitasemel taastamine.

Funktsionaalsusest on veel olemas klooni taastamine, nn reversedelta tehnoloogia, otse varundusest virtuaalmasina käivitamine, teisele hostile taastamine, meedia automaatne puhastamine varukoopiatest, taastamise testimine, varundusketaste vahetamine, varukoopiate sünkroniseerimine, erinevate versioonide taastamine ja paindlik asjastamine.

Lähiajal on tarkvarast tulemas uus versioon, mis võimaldab WAN-varundust, krüpteerimist, kiiremat varundamist, kaughaldusliidest ning suve algul tuleb juurde võimalus Exchange’ist taastada ka üksikuid e-maile.   

Kasutajale pakutakse kolme erinevat versiooni, kus kuni viie virtuaalmasina varundamise eest tuleb tasuda 245 eurot, klastri ja piiramatu arvu virtuaalmasinate varundamise eest aga 345 eurot ning peale 30-päevast täisversiooni proovimist saab kuni 2 virtuaalmasinat jätta varundama ka täiesti tasuta.

Erinevalt mõnedest teistest tuntumatest varundustarkvaradest võib välja tuua, et Altaro arvestab litsentsitasu hosti kohta, sel ajal kui enamus teisi arvestab tasu protsessori kohta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.