fbpx Ainult julgetele: arendajatele mõeldud Android N on juba allalaaditav | AM.ee

Ainult julgetele: arendajatele mõeldud Android N on juba allalaaditav

Kui oled Androidi platvormil tegutsev arendaja või muidu julge ja seiklushimuline, siis alates eilsest saab omale alla laadida Androdi uusima, järgmise põlvkonna arendajaversiooni Android N.

Android N (nagu Nutella?) on allalaaditav üle õhu uuendusena, mis teeb selle lisaks arendajatele eriti ahvatlevaks ka tavakasutajatele, kes tahavad näpu külge panna uusimale ja värskeimale, mis tehnoloogiafirmal välja pakkuda. Siiski võib oma näpu praegu veel ära kõrvetada, sest uus mobiiliplatvorm on mõeldud pigem õlinäppudele. Preview 1 on esimene pikas viie eelversiooni ahelas, enne kui lõppkasutajale sobivad variandid välja tulevad ja see juhtub alles kuskil kolmandas kvartalis sel aastal.

Ehkki kõik ootasid Android N-i esimest esitlust alles mais toimuvaks Google´i suureks I/O arendajakonverentsiks, otsustati seda teha varem. Miks? Eks ikka selleks, et varajasel suvel saaksid mobiilitootjad juba oma testidega alustada ja sügiseks oleks meil uus platvorm olemas nii müügilettidel kui arendajate taskutes koos Android N-i jaoks kohendatud tarkvara ja äppidega.

Android N pikendab aku tööaega, vähendab mälukasutust, on kiirem ja lubab ekraani nö suurendada, kui kasutaja soovib suuremaid nuppe ja selgemat pilti. Andmesidet saab vähendada Data Saver režiimis: siis antakse kõigile äppidele teada, et need peaksid minimaalselt andmeid edastama ja vastu võtma. Parandatud on teadete süsteemi: uuel platvormil saab kasutaja teadetele vastata otse teadete alt, rakendusse eraldi minemata. Samuti saab kahe rakenduse vahel ekraani poolitada ja kasutada neid kõrvuti nii mobiili- kui tahvliekraanil. Kuid uuendusi tuleb kindlasti veel, need on vaid esimesed täiendused.

Praegu on Android N Preview 1 kohati aeglane ja akut õgiv, mõned rakendused ei tööta, osa sõnu kasutajaliideses on inglise keelest teistesse keeltesse tõlkimata.

Android N-i võib minna taotlema siia. Siis avaneb hiljem võimalus üle õhu oma mobiili operatsioonisüsteemi uuendada tuliuue ja toorevõitu Android N-i peale. Selleks peab olema Nexuse seade: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Nexus 9 või Pixel C. Teised ei sobi, sealhulgas ka Nexus 5 ei kõlba.

Kiirustamiseks pole aga tavakasutajal veel põhjust: alla 3 protsendi Androidikasutajatest on vaid üle läinud praegusele uusimale Android Marshmallow´le, seega kui see uuendus tegemata, tasub enne viimane laiatarbe-Android ära proovida, kui uutele tundmatutele aladele minna.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.