Digiallkirju saab nüüd anda ka rahvusvahelistele standarditele vastavas BDOC-i vormingus

Eesti ID-kaart ei ole enam üksi. Uuenenud ID-tarkvaraga saab nüüd lisaks traditsioonilisele DDOC-vormingule anda allkirju ka BDOC-vormingus. See tähendab näiteks seda, et ID-kaardi tarkvaraga saab .bdoc failide allkirjastamiseks kasutada ka Soome ID-kaarti.

Eile andsid Eesti ja Soome peaministrid BDOC-vormingus allkirja kahe riigi IKT-koostöömemorandumile, millega Soome hakkab arendama riigi infokiirteed Eesti X-tee baasil.


BDOC on vorming, mis põhineb uue põlvkonna krüptoalgoritmidel ja võimaldab rahvusvahelist digiallkirjastamist. Uues vormingus allkirjastatud failid on väiksemad, sest tegu on kokkupakitud formaadiga. BDOCi on parem edastada ka e-kirja teel, sest e-posti rakendused tunnevad formaadi hõlpsamini ära kui senits DDOC-i.

Järgmise paari aasta jooksul on plaan Eestis järk-järgult .bdocile  täielikult üle minna. See tähendab, et .ddoc failid jäävad endiselt loetavateks, aga allkirju antakse edaspidi ainult BDOC-vormingus. RIA soovitab kasutajatel uut allkirjaformaati katsetada ning  asutustel ja ettevõtetel oma infosüsteemides 2014. aasta jooksul  järk-järgult .bdoc allkirjadele üle minna. Et üleminek oleks sujuv, on täna avalikustatud baastarkvaras endiselt vaikimisi eelistatud DDOC-vormingus allkirjad. Soome partneritega ühise dokumendi allkirjastamiseks tuleb allkirjavorminguks valida kindlasti BDOC.

Operatsioonisüsteemi Mac OS X kasutajate jaoks on uuenenud ID-tarkvara  kättesaadav järgmisest nädalast, sest muutub tarkvara allalaadimise koht. DigiDoc3 klient ja ID-kaardi haldusvahend on edaspidi saadaval Apple'i rakenduste laos App Store. Enne lao külastamist tuleb Mac OS X kasutajatel ID-kaardi haldusvahendis uuendusi kontrollida ning pakutud rakenduse abil eemaldada arvutist eelmine ID-tarkvara (versiooninumbriga 3.7.2 või vanem). App Store'ist saab seejärel  laadida alla DigiDoc3 ja uue ID-kaardi haldusvahendi.

Windowsi kasutajatele on tarkvara endiselt uuendatav veebilehel https://installer.id.ee või ID-kaardi haldusvahendi kaudu (nupust seaded > kontrolli uuendusi).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.