Bitwalking ehk kõndimise eest raha teenimise äpp ärkas korraks talveunest

Eelmise aasta lõpus kirjutasime meiegi sensatsioonilisest mobiiliäpist "Bitwalking", mis lubas hakata raha maksma mobiiliomanikele selle eest, kui nad kõnnivad. "Kõnnitasu" oli 1 dollar iga 10 000 sammu kohta. Siis saabus pikk vaikus. Nüüd saadeti liitumise ootejärjekorras olijaile teade, et midagi on toimumas. Mis täpselt, sellest aga kiri veel ei räägi.

On´s tegu suure pettusega? Kes tahaks lihtsalt lambist üle maailma raha laiali loopida neile, kes mobiili iga päev kaasas kannavad? Pikk vaikus sundiski paljusid juba kõhklema ja kahtlema. Kuid aprillist leiab Bitwalkingu Facebooki lehelt teate, et nad on siiski juba hakanud kõndijatele raha jagama - esialgu küll vaid piiratud mahus. Piiratud on Bitwalkingu dollarite teenimine Samsung gear S2 kellaomanike ringiga ja need kellakandjad peavad veel asuma Itaalias. Google Play otsing ei anna ikka veel ühtki paljulubavat vastet Bitwalkingu äpp´ile.

12. aprillil teatas Bitwalking oma Facebooki lehel, et nad alustasid koostööd mobiilimaailma suurtegija - Samsungiga, et tuua välja äpp Androidiga nutikellale, mis peab kasutaja kõndimise üle arvet ja lubab raha teenida lihtsalt ringi jalutades. Rakendus töötab Samsung Gear S2 nutikellades Itaalia turul. Samuti lubati rakendus tööle panna Samsungi nutitelefonides.

Teised aga võivad end kirja panna, kui neil on usku Bitwalkingusse. Esimesed kirjapannud huvilised on oodanud juba pool aastat. Selle aasta jooksul lubab Bitwalking siiski midagi välja kuulutada lisaks Itaalia nutikellakandjate rõõmustamisele.

Bitwalkingu dollareid ei saa teenida rohkem kui 3 päevas (30 000 sammu), mis teeb ligi 20 km. Mitme konto tegemine on keelatud. Võltsimise vastu lubab Bitwalking võidelda keeruliste algoritmidega, mis lisaks GPS-ile ja WiFi signaalidele analüüsib täpselt ka liikumisanduri näite.

Tulu kõndimise eest maksmiseks loodab firma saada sponsoritelt: näiteks on põhimõtteline nõusolek saadud mitmetelt jalatsitootjatelt, muusikafestivali korraldajalt ja tervisliku toidu tootjalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.