fbpx VIDEO: robotile antakse jalaga. Kas masinate mässu algus? | AM.ee

VIDEO: robotile antakse jalaga. Kas masinate mässu algus?

Nad õppisid alguses nööri otsas siledal pinnal käima. Siis lasti esimesed koleda häälega tohutult rasked raudkoerakobakad õue iseseisvalt kõndima. Nüüd oskavad nad juba tasakaalu hoida. Jalahoop neid enam ümber kukkuma ei pane. Robotid tõstavad pead ja jäävad jalgadele.

Google teab, milline on tulevik. Just sellepärast ostis ta robotite arendusfirma Boston Dynamicsi, mis valmistas koera- ja kassikujulisi neljajalgseid roboteid. Nende n.ö robotitootmise lipulaev on humanoidrobot Atlas, mis on hakkama saanud ka paljude näiteks päästjate ülesannetega.

Robotiprojekt Bigdog on samuti teinud suure hüppe edasi. Lisaks suurele ja lärmakale koerale on tekkinud väiksem ja vaiksem ning ülimalt osavalt raskel maastikul kõndiv või isegi jooksev robot. Vaata, mida teeb robot, kui inimene teda libedal pinnal jalaga lööb:

Masinad õpivad kõndima, tehisintellektiga arvutid koguvad võrguavarustest teadmisi ja kogemusi. Nad muide õpivad Homo Sapiensi poolt Youtube´i postitatud videotelt ise, kuidas tööriistu käsitseda ja inimese loodud masinaid juhtida. Nii et aeg pole enam kaugel - singulaarsus ja masinate tõus. Kas oled selleks juba valmis?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.