fbpx Robotid | AM.ee

Robotid

Robotid

Kodurobotid, tööstusrobotid ja mängurobotid.


Joonimisrobot sai investeeringuna 700 000 eurot AM 28. juuni 2021 - 17:32

Eesti idufirma 10Lines, mis arendab autonoomseid kosmosetehnoloogiaid rakendavaid roboteid parkimisplatside ja teede joonimiseks, kaasas investeeringuna 700 000 eurot. Rahastusvooru juhtis Eesti riskikapitalifirma Tera Ventures, kaasinvestorina osales USA investeerimisfirma Perot Jain.

Hyundai Motor Group ostis SoftBankilt tuntud robotiarendaja Boston Dynamicsi

Hyundai Motor Group, Boston Dynamics ja SoftBank Group teatasid, et pärast vastavate regulatiivsete kinnituste saamist omandas Hyundai SoftBankilt Bostoni Dynamicsi osaluse kontrollpaki. Tehingu tulemusel hinnati mobiilsete robotite arendusfirma väärtuseks 1,1 miljardit dollarit. Muid tehingu finantsandmeid ei avaldatud.

Hyundai sai 80-protsendilise osaluse Boston Dynamicsis ja SoftBank säilitab ühe oma tütarettevõtte kaudu ülejäänud 20-protsendilise osaluse.

Robotex Eesti online robotivõistlusel olid edukad Saue ja Pikavere kooli noored

Reedel, 4. juunil toimunud Robotex Eesti leidis sel aastal aset esmakordselt online-võistlusena. Võistlusstuudio oli ehitatud TalTechi aulasse ning osalejad võistlesid oma kodus või koolis videosilla vahendusel. 

Vaatajatel oli võimalik võistlust jälgida Elisa Stage platvormil ja Robotexi Facebooki lehel.

Robootikavõistlusel Robotex Eesti võistleb 69 meeskonda - vaadata saab veebiülekannet

Robotex Eesti selleaastane online üritus toimub juba reedel, 4. juunil ning seekord on osalemas kokku 69 meeskonda. Neist 45 võistkonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda.

Võistkonnad on 15 koolist ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt.

Robotex Eesti 2021 saab teoks tänu Robotexi USA partneritele RoboRave ja RoboSensei ning koostöös RoboMikuga ja Elisa Stage’iga Eestist.

LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30.

VIDEO: Taltechi logistikarobot sai suurema kandevõime ja kaugjuhtimise AM 6. Mai 2021 - 10:19

Transpordirobotid pole iseenesest uus asi, aga Taltechi ja Kulinaaria OÜ poolt arendatav platvorm on kompaktsem, paindlikum ja autonoomsem ning nüüd ka nii-öelda digitaalse kaksikuga eemalt juhitav.

2019. aastal ilmavalgust näinud logistikaroboti prototüübist on valminud nüüd uus ja veelgi nutikam versioon. Ladudes ja tehastes kaupu autonoomselt liigutama disainitud mobiilne robot on senisest suurema kandevõimega, varustatud parema tehnikaga ning seda on võimalik läbi digitaalse kaksiku distantsilt juhtida.

Robotex Eesti toimub 4. juunil veebivõistlusena

Eelmisel aastal jäi Robotexi suurvõistlus ära ja ei toimunud lõpuks isegi kitsamale ringile. Nüüd on selge lootus, et vähemalt online´is ja vähemalt Robotex Eesti siiski toimub ja kõik saavad sellele kaasa elada Elisa Stage´i vahendusel.

Robotex Eesti Online üritus toimub 4. juunil online's ning saab teoks tänu Robotexi USA partneritele RoboRave ja RoboSensei ning koostöös RoboMikuga ja Elisa Stage’iga Eestist.

Ei pea ostma kallist valvur-humanoidi, kodu robotiseerida saab ka lojaalse neljarattalisega

Jah, Boston Dynamicsist saab endale robotkoera, aga mis see maksab? Isegi firmadele võib üle jõu käia. Humanoidrobotid aga, kuigi neist igal tehnoloogiamessil pidevalt räägitakse, on nii kallid, et nendest siiamaani enamasti ainult räägitaksegi edasi. Kuigi samas ka selles vallas on juba teatud valdkondades läbimurret oodata.

Eesti poodidesse tulevad 2023. aastal tööle humanoidrobotid

Baltikumi juhtiv jaekaubandustehnoloogiafirma StrongPoint teatas, et investeerib ettevõttesse Halodi Robotics ligi 800 000 eurot ja loob ettevõttega strateegilise partnerluse, et arendada humanoidroboteid, mida saaks kasutada jaekaubanduses. Roboti esimene prototüüp on plaanis luua käesoleva aasta lõpuks ja 2023. aastast võiks alata masstootmine ja lahenduse rakendamine poekettides.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.