fbpx Casio võtab nutikellandust tõsiselt ja tahab saada parimaks | AM.ee

Casio võtab nutikellandust tõsiselt ja tahab saada parimaks

Kui kõik vähegi endast lugupidavad elektroonikatootjad on nutikella juba välja toonud (või kohe toomas), siis paljud "päris" kellatootjad on seda sebimist muigega pealt vaadanud. Kuid esimesed juba ärkavad - Tag Heuer võttis jalad kõhu alt välja ja tegi stiilse, kuid kalli kella. Selline tuntud suurtootja nagu Casio võtab asja sama tõsiselt või isegi tõsisemalt. Casiole omaselt on uus kell tugev, käib läbi tulest ja veest ja kõikvõimalikest torudest koos oma kandjaga ning on lisaks täis topitud paljusid erinevaid sensoreid karmidele seiklejatele.

Muidugi võib kellaga sukelduda 50 meetri sügavusele, nagu need tegid juba 80ndatel. Lisaks kannatab muskliline korpus vibratsiooni, tolmu, lööke ja kriimustusi. Kõik vastab USA militaarstandarditele. Baromeeter, magnetiline kompass ja liikumisandur aitavad kellast teha hea abimehe nutitelefonile, salvestades erinevaid liikumis- ja välistingimuste andmeid. Ühe nupuvajutusega saab need kõik esile manada - eraldi nupp näitab päikesetõusu aega, tõuse ja mõõnasid, suunda, mitmesuguseid fitness-andmeid jne.

Kuna Androidi kellatarkvara on veel arenemas ja kõike vajalikku pole, tegi Casio ise ka kõik hädavajalikud äpp´id: kalastamiseks, rattasõiduks, GPS-träkkimiseks, jne.

Ekraan on ümmargune, 1,32-tolline ja puutetundlik. Kuid mitte ainult. Casio omapärane kahekihiline ekraan sisaldab ka teist, mustvalget režiimi, mis tegeleb põhiliselt kella näitamise ja veel üksikute vähemnutikate funktsioonidega. Niimoodi, mustvalgena kestab Casio kell kuu aega, värvilise puuteekraani režiimis aga nagu kõik teisedki nutikellad ühe päeva.

Aku laeb täis kahe tunniga magnetilisest Apple´i MagSafe´i laadsest pistikust.

Casio WSD-F10 on siiski kallim kui need teised, makstes 500 dollarit, kui müügile jõuab. See on aga siiski rohkem kui poole odavam Tag Heueri luks-nutikellast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.