fbpx Silver Meikari uus rakendus aitab kaitsta internetiprivaatsust | AM.ee

Silver Meikari uus rakendus aitab kaitsta internetiprivaatsust

KOOMIKS: (CC BY-SA 3.0Institute of Digital Rights / 451.ee

Sel nädalavahetusel oli Garage48 järjekordsel nädalavahetuse häkkimisüritusel seltskond diplomaatilisem. Ürituse korraldas Hollandi saatkond Tallinnas koostöös Digitaalõiguste instituudi ning Garage48gaEesmärgiks oli ühise laua taha tuua diplomaadid, inimõigustega tegelevad vabakonnad, avaliku sektori esindajad ning IT-arendajad. Üks toode, mis läheb homme avalikuks ja sündis sellel hackathlon´il, on Silver Meikari vahend, millega igaüks saab eemaldada internetist endale kuuluvat infot ja kaitsta privaatsust.

Rakendust esitletakse täna  toimuval internetivabaduse konverentsil kell 16.30 Radisson Blu´s. Homsest alates saab seda kasutada www.451.ee lehel.

451.ee loodi nädalavahetusel DiploHack Tallinn 2013 ajal, mille korraldas Hollandi saatkond Tallinnas koostöös Digitaalõiguste instituudi ning Garage48ga. Eesmärgiks oli ühise laua taha tuua diplomaadid, inimõigustega tegelevad vabakonnad, avaliku sektori esindajad jt ning IT-arendajad, kelle kaasabil töötati kolme päeva vältel selle nimel, et leida konkreetseid tehnilisi lahendusi internetivabadust ja inimõigusi puudutavatele probleemidele, millega vabakonnad iga päev kokku puutuvad.

Projektimeeskonna liikme Ele-Riin Kullamä sõnul aitab rakendus 451 kaitsta inimeste privaatsust. „Lisaks suurendab see ühiskonna teadlikkust ja riigi läbipaistvust,“ ütles Ele-Riin. „Seeläbi muutub internet turvalisemaks ja lugupidavamaks.“ Teine tiimiliige Martin Sookael lisab, et 451 on nagu snapchat internetile, mis võimaldab ebasoovitava või ebaseadusliku sisu eemaldamiseks pöörduda õige institutsiooni poole.

Interneti Vabaduse konverents algas täna kell 14 Radisson Blu’s. Sündmusele registreerunud on näha ka Facebookis: http://on.fb.me/1dSZUUF. Konverentsil antakse parimale Garage48 nädalavahetuse jooksul arendatud ideele 1000 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.