fbpx Video: minirobotite parv koristab tube | AM.ee

Video: minirobotite parv koristab tube

11. korda toimunud Electroluxi disainikonkursi Design Lab 2013 võitjaks valiti lendavate mini-puhastusrobotite kontseptsioon “Mab”. See lahendus pakub juba välja arendatud sünkroonselt tegutsevatele ja lendavatele minirobotitele ühe võimaliku lahenduse (kui sõjalised lahendused kõrvale jätta): robotiparved võiksid süsteemselt tube koristada.

Võidutöö idee seisneb automatiseeritud puhastussüsteemis, mis koosneb sadadest miniatuursetest lendavatest robotitest, mis puhastavad pindu veetilkadega. „Mab“ kontrollib üle kogu maja, teeb kindlaks piirkonnad, mis vajavad puhastamist, ja saadab robotid automaatselt tööle. Esikoha pälvinud idee autoriks on Kolumbiast pärit Adrian Perez Zapata.

Võidutöö autor sai inspiratsiooni ülikooli aedades mesilaste kontrollitud liikumist ja nende koostöö toimimist jälgides.“Minu kontseptsioon Mab vajab automaatseks toimimiseks vaid veidi seadistamist, et inimene saaks koju jõudes leida eest parve mini-roboteid, kes iseseisvalt kodu puhastavad. See tähendab, et sa saad puhata ja lõõgastuda ning lihtsalt jälgida, kuidas väikesed “Mab” haldjad töö sinu eest ära teevad,” ütles Perez Zapata.

“Selle aasta võidutöö vaatleb robotit mitte kui inimese käitumise jäljendajat, vaid on inspireeritud looduse koostöö toimise loogikast ning gruppide intelligentsusest,” ütles Stefano Marzano, Electroluxi disainiosakonna juht ja žürii esimees. „Mab“ on innovaatiline lahendus, mis tagab maksimaalse tulemuse ja nõuab võimalikult väikest kasutajapoolset panust, lisas Marzano.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.