fbpx Facebook paneb droonid lendama, et arengumaades saaks ka Internetti | AM.ee

Facebook paneb droonid lendama, et arengumaades saaks ka Internetti

Amazon, Google ja teised tehnoloogiaettevõtted ehitavad üksteise võidu nüüd ka droone. Kes tahab sellega postipakke kohale vedada, kes Internetti - igaühel on oma huvid. Facebooki huvi on saada võimalikult paljud inimesed sotsiaalvõrku. Selleks on vaja aga Internetti. Seda jagab pea kohal tiirutav tiibadega tohutu suur droon.

Facebooki juht Mark Zuckerberg on seotud projektiga Internet.org, mis võttis eesmärgiks tuua Internet selle 1/3 maailma osani, kes pole veel võrku ühendatud. Programmiga on ühinenud paljud tuntud tehnoloogiafirmad: Ericsson, Mediatek, Qualcomm, Samsung jt.

Esimesed sammud on ka tehtud. Lisaks mobiiliäppidele ja linnades võrkude ehitamisele on Facebook valmis saanud ka hiiglasliku iselendava lennumasina - drooni. Selle ülesandeks on tiirelda taevas ja Internetti alla jagada. Seal, kuhu operaatorid maste ei paigalda, hakkavad tiirlema Aquila nimelised õhusõidukid - suurel kõrgusel ülikaua õhus püsivad droonid, mis on disainitud Suurbritannia kosmoseettevõtete poolt.

Lennumasin on valmis lendama. Päikeseenergiat kasutav tiibadega lennuk tekitab Interneti 50 kilomeetri raadiuses ja püsib õhus ligi 90 päeva. Signaali võtavad vastu maajaamad, mis jagavad neti edasi kas WiFi või LTE võrgu kaudu. 

Lennuk tiirleb ligi 30 km kõrgusel stratosfääris, segamata lennuliiklust. Tiiva siruulatus on suurem kui suurtel reisilennukitel, kaal aga tunduvalt väiksem.

Facebooki droon sai nullist lennuvalmis 14 kuuga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.