fbpx Hiina ime: 1000x suurendusega 40-eurone mikroskoop USB-ga arvuti külge | AM.ee

Hiina ime: 1000x suurendusega 40-eurone mikroskoop USB-ga arvuti külge

Jätkame Hiina imeliste nutitoodete tutvustamist alla 40 euro maksva mikroskoobiga, mille saab oma arvuti taha ühendada ja mikromaailmast pilte teha. Tõsi, küll vaid kahemegapikslise kaameraga, kuid asi seegi. Lisaks võib ka USB OTG kaabliga oma mikroskoobi mobiili taha ühendada ning siis kas pilti või videot teha.

USB-mikroskoobil on kaasas väike jalg, millega see püsti panna, sest 1000-kordselt suurendades enam käega pilti paigal ei hoia. Suurendust valgustavad kaamera ümber olevad 8 LED-i. Toidetakse USB-pesast. Kirjelduse järgi sobib nii lastele kui täiskasvanutele, niisama mängimiseks või töö tegemiseks - näiteks naha uurimiseks, bioloogilisteks uuringuteks, tööstuslikuks kasutamiseks. Tuhandekordne suurendus on juba kõrgem klass kui tavalistel kodumikroskoopidel, mis tavaliselt suurendavad 400 korda. Samas võiks pildisensor nii hea suurendusega veelgi parem olla. Aga eks odava hinnaga peab ka arvestama. 1000x suurendusega peaks juba vere punaliblesid nägema ja taimede rakulist struktuuri.

Mikroskoop salvestab videot 640x480 kuni 1600x1200 resolutsiooniga, pilti teeb samuti 640x480 kuni 1600x1200 resolutsiooniga. Sobib operatsioonisüsteemidele Windows XP, Vista, Windows 7 32-bit ja 64-bit ning kommentaarides on kasutajad saanud tööle ka uuemate Windowsitega kaameradraiveri, mis tutvustab arvutile seadet tavalise USB-kaamerana.

Mobiiliäpiga CameraFi on võimalik ka Androidiga telefonist või tahvlist teha mikroskoobikaamera. Arvutis salvestab videot VLC, kui märkida pildiallikaks tekkinud veebikaamera.

Mida siis nii odava USB-seadmega näeb? Siin on paar videot.

Huvitaval kombel ei leia otsinguga tootja - Forestfishi - kohta netist midagi. Ka mõned kasutajad, kes on toote ostnud ja üritavad veebist draiverit laadida, põrkuvad raskuste otsa. AM proovib mikroskoobi järgi, kui see kunagi saabub ja siis saab ka pildikvaliteeti täpsemalt hinnata.

Saadaval on mikroskoop näiteks Amazonist:
Forestfish(TM) 2MP Handheld Digital Microscope USB 2.0 1000X Magnification 8 LED Endoscope with StandPilt on eemaldatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.