fbpx Aastal 2015 ostad sa oma viimase telefoni - Ara | AM.ee

Aastal 2015 ostad sa oma viimase telefoni - Ara

Pealkirjas mainitud fakt võib tõeks osutuda, kui Google järgmisel aastal oma modulaarse telefoniga välja tuleb. Jah, mooduleid jääd sa ikka ostma ja ilmselt vahetad telefoni komponente tihemini kui vanasti telefone, aga see raam või korpus - see jääb ilmselt viimaseks. Seni, kui mõni auto sellest üle ei sõida või kuskilt kõrgelt alla (või vette) ei kuku.

Google´i Ara telefoni laadne modulaarne kontsept Phonebloks ilmus välja eelmisel aastal. Esialgu oli see vaid hea disaini-idee, mis tekkis ka Motorolal. Aga kuna Google mõtleb suurelt (praegu mõtleb juba näiteks ka kosmoseliftile), siis muidugi ei saanud sellist modulaarse telefoni ideed lasta kaua ula peal olla ja see saadi koos Motorolaga omale. Ja jäeti ka omale peale Motorola edasimüüki Lenovole.

Ara on nagu uus Android riistvaratootjatele. Kui Androidis said hullata tarkvaraarendajad omi äppe tehes, siis Ara külge saavad riistvaratootjad hakata tootma mooduleid, mis teevad mida iganes: pildistavad, mõõdavad õhuniiskust ja tuuletugevust, annavad täiendavat energiat, loevad mälukaarte, pakuvad lisaekraani jne. Fantaasia on ainult piiriks.

Enam pole küsimuseks, kas ma tahan Bluetoothi või NFC-d, tuleb vaid vastav moodul hankida. 

Juba on kokku kutsutud ka Ara telefoni riistvaraarendajate konverents, mis toimub lähipäevadel. Järgmise aasta alguseks loodetakse arendajatele välja jagada esimesed testtelefonid, et nad saaksid "raami" sisse oma mooduleid hakata arendama. Ilmselt jookseb sellel modulaarsel riistvaral Android oma tarkvaramoodulite ehk äppidega.

Vaata lisaks:
Google Ara projekt

Kui Ara teoks saab, siis see oleks mobiilitootjatele ilmselt sama ebameeldiv üllatus nagu autohooldustöökodadele on Tesla, mis enam hooldust ega õlivahetust ei vaja: telefoni eluiga kasvab kordades, inimestel pole vaja iga aasta või paari tagant kogu telefoni välja vahetada. Isegi selline tihedalt juhtuv asi nagu ekraani purunemine on lahendatav kõigest ekraanimooduli vahetamisega. Kui aku kustub, vahetad akumooduli. Kui kaamera megapikslitest jääb väheks, võid tellida uue, vingema kaameramooduli kasvõi väljaulatuva optilise suumiga objektiiviga. Võimalusi on, mis kõik praeguse mobiilitööstuse ähvardavad teistpidi pöörata. Või õigemini - jämeda otsa Google´i kätte anda, kelle heaks asutakse siis hoopis mooduliäri ajama.

Oleks see sinu viimane telefon või meeldib ikkagi ühes tükis disainitud seeriatoode?

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.