HTC esitles pigistatavat nutitelefoni HTC U11

Varem tuntud Taiwani mobiilitootja HTC, mis viimastel aastatel pole just tihti uudistesse sattunud, proovib mobiilimaailma raputada oma uue telefoniga HTC U11, mille uute omaduste hulka kuulub telefoni pigistamine. Puutetundlikud mobiiliküljed reageerivad, kui telefonikasutaja oma nutiseadet surub.

Lisaks on HTC teinud U11-le kaamera, mis tootja sõnul on parim, mis seni mobiilidele tehtud. Seda turundussõnumit toetab DxOMarki hinne 90, mis on mobiilikaameratele kõrgeim antud hinnang. Üks põhjuseid kõrgeks hinnanguks on UltraSpeed Autofocus ehk ülikiire autofookus, mis teravustab peaaegu hetkega. Ka BoomSound Hi-Fi edition kõlarid peaksid olema mobiilimaailma tipust. 

Veel võib loetleda olulisi müügiargumente - vee- ja tolmukindel (IP67), 3D-helisalvestus (4 mikrofoni), nö vedelklaasist korpus ning loomulikult uus puutetundlike servadega kasutajaliides: telefoni ääred reageerivad pigistamisele, millega võib juhtida pildistamist, sõnumite saatmist, lemmik-äppide käivitamist jne. tehnoloogia, mida HTC nimetab Edge Sense´iks, võib olla kas uus etapp mobiilide disainis või kasutu müügiargument, mis peagi unustatakse. Aeg näitab. Kaamera käivitamine käib näiteks nüüd vaid pigistamise ja naeratamisega - ning pilt ongi tehtud. Pigistamisega saab veekindla HTC U11 telefoniga teha pilte ka vee all, kus puutetundlik ekraan ei tööta. Samuti on hea pigistamisega juhtida mobiili külmal tavel, ilma et peaks kindaid käest võtma. Seega võib see omadus meil jahedamas kliimas kasuks tulla.

DxOMarki hinde 90 punkti sai HTC U11 lisaks ülikiirele fookusele veel ka tänu optilisele ja digitaalsele stabilisaatorile. Videost eemaldatakse digitaalselt müra ja muudetakse liikuv pilt teravamaks.

HTC U11

HTC U11 kasutab uusimat Qualcomm 835 Snapdragon mobiiliprotsessorit, mis on esimest korda 10-nanomeetrise tehnoloogiaga. U11-l on uue protsessoriga 25% kiirem graafika, 35% pikem videote mahamängimise aeg ja 43% kauem saab veebis surfata üle LTE võrgu.

Telefonil on 3000 mAh aku, 64 GB välkmälu, 4 GB operatiivmälu, USB 3.1 koos Type C pesaga, WiFi a/b/g/n/ac jm.

Eestis on uus telefon müügil ligi 800 euroga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.