fbpx Inteli juht suunab käeviibetega ämblike armeed | AM.ee

Inteli juht suunab käeviibetega ämblike armeed

Muidugi ei taha ka kiibitootjad kõrvale jääda robotitööstuse võidujooksust. Intel lööb kaasa ämblikufarmi loomisel, kus ämblikulaadsed robotid täidavad karjana inimese antud viipekäske. See on arahnofoobide küberneetiline õudusunenägu.

Intel USA videos viipab Inteli juht Brian Krzanich käega ja robotid kuuletuvad - vahetavad värve, viipavad kombitsaga vastu või heidavad käsu peale unele.

Tegemist on Inteli Curie mooduliga, mis nii, nagu Inteli protsessorid arvutites, tahab olla südameks kantavatele ja liikuvatele seadmetele. See kantav seade siin on käevõru, mis teeb robotite juhtimise maagiat sisseehitatud asendianduritega ja hääljuhtimisega.

Masstootmises siiski neid ämblikke veel pole ja tegemist on vaid uue kiibitehnoloogia demonstratsiooniga. Mis juhtub aga siis, kui need ämblikud suuremaks ja intelligentsemaks kasvavad ning enam käsklustele ei allu?

Intel kasvatab ämblikufarmi

Muidugi ei taha ka kiibitootjad kõrvale jääda robotitööstuse võidujooksust. Intel lööb kaasa ämblikufarmi loomisel, kus ämblikulaadsed robotid täidavad karjana inimese antud viipekäske. See on arahnofoobide küberneetiline õudusunenägu.Allikas: Intel USA

Posted by Arvutimaailm on Thursday, 23 July 2015

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.