fbpx Kiddle - sobiv otsingumootor lastele | AM.ee

Kiddle - sobiv otsingumootor lastele

? Mida teha, kui lapsel on vaja Internetist kooliasju otsida? Lasta ta Google´isse tuulama? Kuid seal on ju ka igasuguseid lastele sobimatuid asju, mis otsinguga välja tulevad.

! Kasuta laste otsingumootorit Kiddle - see filtreerib kogu lastele ebasobiva sisu välja ja tõstab esile neid lehti, mis eakohasemad tunduvad.

Paraku on Kiddle ingliskeelse maailma keskne - otsid siis Lottemaad või kassipilte, eestikeelseid vasteid ei tule. Küll aga inglise keeles. Seega võib Kiddle olla hea koht keeletundide jaoks materjali otsingul.

Kiddle pakub esimeste 1-3 vastena välja spetsiaalselt toimetajate väljavalitud linke, järgmised 4-7 on (pool)automaatselt leitud Google´i otsingufiltritega, sisaldades lihtsat, lastele arusaadavat keelt ja sõbralikku stiili. Vanemad saavad blokeerida ebasobivaid sõnu või veebilehti, saates Kiddle´ile e-kirja.

Selliste ohtrate keeldudega palistatud otsing ja võõrkeelsete tulemuste vähesus annavad vasteid tavalisest Google´ist hõredamalt, kuid teatud kooliteemadel aitab see otsing esile tõsta vajalikke hariduslikke lehekülgi. Tulemused alates 8. kohast nimekirjas kuvatakse juba täiskasvanute maailmast, kuid siiski lastele sobiva sisuga, eelistades neid lehekülgi, mida maailmas suured inimesed enam külastavad.

Katseta kassipilte.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.