15 kirurgi üle maailma viisid liitreaalsuse abil läbi 24-tunnise operatsioonide maratoni

Eelmisel nädalal viisid 15 kirurgi 13 erinevast riigist ööpäeva jooksul läbi 12 ortopeedilist operatsiooni, kasutades selleks liitreaalsust. Kirurgid tegid virtuaalselt koostööd Microsoft HoloLens 2 ja Dynamics 365 kaugabi toel, neid juhatas professor Thomas Grégory Prantsusmaa Avicenne AP-HP haiglast.

24-tunnise ürituse raames juhtis professor Grégory ja tema meeskond kõiki liitreaalsuse operatsioone Avicenne AP-HP haiglast. Varustatud HoloLens 2 ja Dynamics 365 kaug-abiga, said kirurgid erinevatest riikidest visualiseerida ja opereerida hologrammi abil ning jagada konkreetseid operatsioone puudutavaid teadmisi üksteisega reaalajas.

"Liitreaalsus muudab meie kirurgilisi praktikaid. HoloLens 2 toimib assistendina ja võimaldab meil kasutada tehnoloogiat operatsioonide turvalisemaks muutmiseks," kommenteeris ettevõtmist Avicenne AP-HP haigla kirurg Thomas Grégory.

Liitreaalsus ja Hololens.

Lisaks ööpäevaringsele ülekandele täiendasid üritust 25 salvestatud ümarlaua arutelu, mis keskendusid tehnoloogia panusele kirurgiasse ja meditsiini tulevikule.

Üle 60 rahvusvahelise tervishoiutöötaja arutasid segareaalsuse, tehisintellekti ja üldisemalt tehnoloogilise innovatsiooni tugevuste üle oma erialal.

Kogu ürituse ajal eetrisse saadetud sisu salvestati ning on järelvaadatav aadressil aka.ms/24h.

HoloLens on juhtmeta holograafiline segareaalsuse tehnoloogiaga peakomplekt, mis ühendub rakenduste ja lahendustega, et võimaldada suuremat koostööd kasutajate vahel. Liit- ja segareaalsuses kuvatakse päris ümbritseva pildi peale ja sisse tehislikke või mujalt reaalsusest pärit kujutisi.

Varasemate kujundustega võrreldes on HoloLens 2 kirurgi jaoks kergem, mugavam ja terviklikum.

Käte ja silmade jälgimise tehnoloogia tuvastab ka kirurgi pilgu, võimaldades suurema täpsusega töötada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.