fbpx Vaid mõni nädal veel: LG stiilne nutikell tuleb Eestis müüki veebruaris | AM.ee

Vaid mõni nädal veel: LG stiilne nutikell tuleb Eestis müüki veebruaris

Nutikell võib end varjata korraliku luksusliku käekella kesta. LG just nii ongi plaaninud. Nende soliidne, aga nutikas nutikell G Watch R tuleb veebruari alguses Baltimaades müügile.

LG uusim nutikell G Watch R ühildub Bluetoothi kaudu iga Android 4.3 või uuema Android seadmega ning näitab Google Now kaudu teateid nutitelefonilt või tahvelarvutilt.

Nutikella tutvustati esmakordselt IFA 2014 tehnoloogiamessil, kus seade sai tänu oma stiilsele kellalikule välimusele ning sujuvale ja kiirele toimimisele üheks messi enimmainitud tooteks. Maailma esimesel käekella välimusega nutiseadmel on plastikust OLED (P-OLED) ekraan ning selle välimus on inspireeritud klassikalisest käekellast. 1,3-tolline ümmargune P-OLED ekraan kasutab ära iga pikslit ringi sees, tekitades erksate värvidega pildi iga nurga alt ka päikesevalguses vaadates.

LG G Watch R-i klassikalise välimuse tagab vastupidav roostevabast terasest kere ja alumiiniumist 410 mAh aku. Nagu esimene LG G Watch, pakub ka G Watch R optimaalset jõudlust 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 protsessoriga, 4 GB välkmäluga ja 512 MB muutmäluga. Kaitseastmega IP67 on nutikell täielikult tolmu eest kaitstud ning veekindel kuni 30 minutit kuni 1 meetri sügavusel vees. G Watch R nutikella välimust saab muuta personaalsemaks ükskõik millise 22 mm laiuse tavalise kellarihmaga.

LG G Watch R pakub kuut eelnevalt alla laetud kella sihverplaadi pilti ning täiustatud energiasäästlikkust passiivses režiimis. Täiendused Androidi kantavate seadmete operatsioonisüsteemis lisavad G Watch R nutikellale funktsiooone: näiteks ilma internetiühenduseta muusika mängimine.

Uuendused laetakse alla omaniku loal läbi tema nutitelefoni.

LG G Watch R põhiomadused:

  • Protsessor: 1.2GHz Qualcomm® Snapdragon™ 400
  • Ekraan: 1,3-tolline P-OLED ekraan (320 x 320 pikslit)
  • Mälu: 4GB eMMC / 512MB RAM
  • Aku: 410 mAh (kestab kaks päeva)
  • Operatsioonisüsteem: Android Wear (ühildub nutitelefonidega, mis kasutavad Android 4.3 ja uuemaid operatsioonisüsteeme)
  • Sensorid: 9-Axis (güroskoop, kiirendusmõõtur, kompass), baromeeter, PPG pulsimõõtja
  • Värv: must
  • Muu: Tolmu- ja veekindel (IP67)

Milliseks saab hind Eesti e- ja päris-poodides, pole veel teada, aga Android Weari hinnad on üldiselt tundunud üsna kallid selle lisafunktisonaalsuse kohta, mida need nutitelefonile juurde pakuvad. Kes oleks valmis oma randmega rääkimise ja LCD-ekraanilt kellaaja vaatamise eest maksma 260 eurot (soovituslik hind)?

Aga olgem ausad, stiili sel kellal on - klassikalist stiili. Kes on harjunud (ikka veel) käekella kasutama, selle jaoks on ümar LCD-ekraani ning tavalise korraliku käekella koprusega LG nutikell vastuvõetav abivahend ja hea asi nutiajastusse edasihüppamiseks. Kas just Rolexi asendaja, kuid mõne tavalisema, lihtsama randmekella asemele võiks sobida küll.

Android Weari seisukohalt on aga LG ümmargune stiilne ja klassikaline displei puuduseks. Kandiliste ekraanide jaoks leidub rohkem erinevaid kellarakendusi, kuid ümmarguste jaoks? Valik on oluliselt kitsam. Kellas saab vahetada sihverplaate, anda häälkäsklusi, saada Google Now kaudu teateid (saabuvate kirjade, lennuaegade, ilma jms kohta) ning isegi navigatsioonirakendus töötab. See on mugav, sest jalgsi võõras linnas telefoni vahtida on ebamugavam kui käekella.

Tundumad rakendused kellas on Facebook, Twitter, RunKeeper jt. Kokku on ümmarguse ekraaniga nutikellale sadu rakendusi.

Telefoni laetakse spetsiaalse laadimisalusega, seega ei tohi unustada üle päeva seda ööseks laadima panna. Või tuleb laadijat alati kaasas tassida, kui keset päeva on vaja akut turgutada.

Võrreldes teiste nutikelladega näeb LG nutikell välja ikka nagu käekell, mitte nagu pihuarvuti või nutitelefon, mis on seotud randmele. See on kell, mis siis, et välimuselt paistab mitte kõige kallim. Kuid hinnalt on see üks kallimatest nutikelladest. Võib-olla aitab see vorm nutikelladel paremini meie ellu imbuda, kust käekellad kippusid viimasel ajal ära kaduma.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.