fbpx LG ühendab kodumasinad võrgu kaudu süsteemi | AM.ee

LG ühendab kodumasinad võrgu kaudu süsteemi

AM on testinud juba kahte kodujuhtimise süsteemi - Elioni oma ja Fibaro oma. need koosnevad erinevatest anduritest ja juhtseadmetest ning keskustest. Kuid kodumasinad - neid pole siiamaani eriti juhtida saanud. LG kodujuhtimise lahendus on aga selles mõttes täisulikum, et LG teeb ju ise ka kodumasinaid - seega saab neile sisse panna vajaliku elektroonika, mille kaudu ühendada kõik seadmed võrku.

Tarbeelektroonikamessil IFA 2013 esitletud Smart Home süsteemon mugav tõesti. Vajutades Smart Control kontrollkeskuse kaudu NFC Tag-on sümbolile, saavad kasutajad kiirelt ja mugavalt kontrollida ja jälgida oma pesumasinat, nõudepesumasinat, iseliikuvat tolmuimejat  ning ahju mobiilseadmega.

LG nutiseadmed jagunevad kahte gruppi, mis on küll eraldiseisvad, ent teineteist täiendavad.  Esimene grupp hõlmab selliseid energiasäästlikuid tooteid nagu Inverter Linear Compressor, Inverter Direct Drive, Kompressor ja Lightwave. Teise gruppi kuuluvad nutitehnoloogiad Smart Manager, Smart Diagnosis, Smart Access, Smart Adapt ja Smart Grid Ready.

Nutipistikute, valvekaamerate ja temperatuuri- või liikumisandurite asemel on LG süsteemis kodumasinad. Alustame külmikust.

LG külmik on varustatud mitmete nutitehnoloogiatega: Smart Manager muudab külmiku nö toidujuhtimissüsteemiks. Kasutajad saavad seadme LCD paneeli või nutitelefoni kaudu ülevaate külmikus olevatest toiduainetest ust avamata. Vana jutt, eks ole. Seda on juba rohkem kui kümme aastat räägitud. Lisaks saab Smart Manageri abiga hoida silma peal toodete säilivusaegadel ning saada süsteemilt nõu, mida olemasolevatest toiduainetest valmistada.

Smart Access lubab kasutajatel tutvuda külmikusisuga iOS- või Androidiga telefonide kaudu. Smart Shoppingu abil saab ostelda aga otse külmiku LCD paneeli vahendusel. Tooteid saab automaatselt juurde osta, kui olemasolevad on otsa saamas või manuaalselt lisatoiduaineid juurde valides. Kus aga need poed on, kust osta, see on veel selgusetu ka nüüd, kümme aastat hiljem. Aga loodetavasti neid tuleb ka siiakanti.

LG Health Manageri lisarakendus oskab vastavalt kasutajaprofiilile soovitada individuaalseid retsepte ning koostada päeva- ja nädalamenüüsid. Selleks võtab seade aluseks kasutaja kehamassiindeksi, mida arvutab vastavalt personaalsetele andmetele: vanuse, soo, kaalu ja pikkuse järgi.

LG Smart Diagnosis tehnoloogia on läbinud uuenduskuuri, LG nutiseadmed suudavad nüüd veelgi paremini tuvastada oma probleeme ja teavitada neist WiFi või NFC vahendusel ka kasutajat. Lisaks on LG nutikülmikul Smart Grid Ready valmidus, mis tähendab, et külmik reguleerib automaatselt temperatuuriseadeid vastavalt muutuvatele energiakuludele.

LG nutipesumasin on varustatud Smart Accessi, Smart Adapti, Smart Diagnosise ja and Smart Grid Ready võimalustega. LG Smart Diagnosis annab teada tehnilistest probleemidest WiFi ning NFC vahendusel. Smart Adapt võimaldab nutitelefoni kaudu laadida alla erinevaid pesupesemise tsükleid otse pesumasina LCD paneelilt. Nii saavad kasutajad jälgida pesumasina olekut ning teha soovitud valikuid nutitelefoni või LG nutiteleri kaudu.

Smart Access hoiab kasutajaid kursis pesumasina seisukorraga olenemata asupaigast. Seetõttu ei ole põhjust muretsemiseks, kui kodust lahkudes pesumasin töötama jääb. One Touch Washing funktsioon lihtsustab pesupesemise protsessi sellega, et võimaldab kasutajatel nutitelefoni rakenduse kaudu määrata, millist tüüpi pesu pestakse. NFC vahendusel valib LG pesumasin seejärel automaatselt sobiva pesupesemise režiimi.

LG nutipliit on varustatud Smart Accessi, Smart Adapti ja Smart Diagnosise võimalustega. Tänu WiFi-ühendusele on kodukokkadel võimalik nüüdsest jälgida nutitelefoni kaudu oma pliidi seisukorda, otsida retsepte ning tuvastada probleeme. Ka ilma WiFi-ühenduseta saavad kasutajad NFC vahendusel programmeerida  nutipliidi vastavalt retseptile.

One Touch Cooking võimaldab nutitelefoni vahendusel valida sobiva küpsetamisprogrammi, -temperatuuri ja -aja. Kuna enamikus Euroopa kodudes on eraldiasuvad köögid, on kasutajatel võimalik saada toidu valmimise kohta ka meeldetuletus elutuppa või mujale.

HOM-BOT tolmuimeja pakub samuti täiustatud nutitehnoloogilisi võimalusi. Smart Control võimaldab kasutajatel jälgida tolmuimejat nutitelefoni kaudu ning tolmuimeja saab kaugjuhtimise teel mistahes ajal lihtsasti tööle panna. Cleaning History abil on lihtne jälgida tolmuimeja efektiivsust. Map View annab ülevaate sellest, mis ruumid on puhastatud ja mis mitte. Kasutajad saavad programmeerida tolmuimeja vastalt sobivale koristusgraafikule. Smart Diagnosis annab märku ka kõige väiksematest riketest ning soovitab võimalikke lahendusi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.