fbpx 4G jõuab randmele - LG-lt tuli välja esimene LTE-ga nutikell Watch Urbane | AM.ee

4G jõuab randmele - LG-lt tuli välja esimene LTE-ga nutikell Watch Urbane

Ega progressi vastu ei saa - kiire andmeside ei ole enam ainult meie taskus ja kotis, vaid tuleb ka randmele - LG uue nutikellaga Watch Urbane LTE.

Tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) esitleb nimelt järgmisel nädalal Barcelonas toimuval Mobile World Congress (MWC) tehnoloogiamessil maailma esimest LTE nutikella. Nagu LG senine nutikell, on ka LG Watch Urbane LTE ilus ja hästi disainitud soliidne kell. LTE on järgmise generatsiooni kantaval seadmel peal lisaks NFC-tehnoloogiale ning muudele funktsioonidele.

LG neljas nutikell Watch Urbane LTE on ettevõtte kõige ambitsioonikam nutikell. Sellel on stiilne ja soliidne klassikalise käekella välimus, millele on lisatud kõrgetasemeline mikrotehnoloogia ja ligi 1,3-tolline plastikust OLED ekraan. P-OLED ekraani all viimistletud metallist korpuses peitub nutitelefonile sarnane kommunikatsioonivõimekus. Nagu iga 4G telefoniga, saab ka nutikellaga 3G võrgus kõnesid teha ja vastu võtta, samuti sõnumeid saata ja lugeda. Teenusepakkuja toe abil pakub nutikell PTT (push-to-talk) funktsiooni ehk võimalust kasutada kella justkui raadiosaatjana, suheldes teiste samas võrgus olevate seadmete omanikega üheaegselt.

LG Watch Urbane LTE südameks on LG Wearable Platform operatsioonisüsteem, mis on loodud spetsiaalselt ettevõtte patendeeritud kantavatele seadmetele. Lisaks operatsioonisüsteemile võtab nutikell üle ka mitmeid teisi LG G Watch R nutikellalt tuttavaid omadusi, nagu näiteks alati sisselülitatud režiimis ekraan.

LG Watch Urbane LTE nutikellal on 700 mAh aku, mis kestab ka pärast pikki kõnesid ja nutikella kasutamist. Ooterežiimis võib nutikell töötada päevi.

Kolm nuppu kella paremal küljel tagavad kerge ligipääsu erinevatele funktsioonidele ilma peamenüüd läbi sirvimata. Ülemine nupp viib kiirseadete menüü juurde, kus kasutaja saab kontrollida ja kohandada aku kasutatavust, ekraani heledust, heli ja ühenduvusseadeid. Peamine keskmine nupp lülitub sihverplaadi ja rakenduste vahel. Kõige alumine nupp töötab lühikese vajutuse korral „tagasi“-nupuna, kuid pikema vajutuse korral toimib hädaabinupuna, helistades automaatselt eelnevalt salvestatud numbrile ning saates kellakandja asukoha koordinaadid.

LG Watch Urbane LTE nutikell kasutab NFC-tehnoloogiat, mis tähendab, et mitte veel Eestis, kuid teatud turgudel võivad nutikella omanikud sisuliselt randmel kanda virtuaalset rahakotti, millega poes maksta. Kasutajad saavad teha nutikella abil makseid ja ülekandeid ilma oma rahakotti taskust välja võtmata. Näiteks tasudes kinopileti eest, saab nutikella omanik makseandmete põhjal mõned tunnid enne filmi algust ka meeldetuletuse.

LG Watch Urbane LTE teeb lihtsaks ka oma treeningeesmärkide jälgimise. Sisseehitatud pulsimõõtja ja täiustatud liikumisandurid muudavad oma arengu jälgimise lihtsamaks kui nutitelefoniga. Lisaks põhilistele treeningandmetele on  LG Watch Urbane LTE nutikellale lisatud ka erifunktsioonid golfihuvilistele, jalgratturitele ja matkajatele. IP67 tolmu- ja veekindluse sertifikaat tähendab, et kell peab vastu kuni 30 minutit kuni 1-meetri sügavuses vees, pidades seega vastu nii duši all käimisele kui ka higistamisele.

Tänu rohketele sihverplaadi piltide valikule sobitub LG Watch Urbane LTE igasse keskkonda: nii tööle, trenni kui ka vabal ajal kasutamiseks. Muuta saab nii seierite kuju kui ka näiteks taustapilti, kasutades isiklikke fotosid nutitelefonist või tahvelarvutist.

TEHNILISED ANDMED:

  • kiibistik: 1,2 GHz Qualcomm SnapdragonTM 400
  • operatsioonisüsteem: LG Wearable Platform
  • ekraan: 1.3-tolli P-OLED (320 x 320 / 245ppi)
  • võrk: LTE
  • mälu: 4GB eMMC / 1GB LPDDR3
  • aku: 700mAh
  • andurid: 9 Axis / Baromeeter / PPG / GPS
  • ühenduvus: WiFi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.0LE / NFC
  • värv: hõbedane
  • tolmu- ja veekindel (IP67) / kõlar / mikrofon

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.