fbpx LG tegi nutika kodumasinate juhtimissüsteemi | AM.ee

LG tegi nutika kodumasinate juhtimissüsteemi

LG Electronics esitles rahvusvahelisel elektroonikamessil CES 2013 Smart Home süsteemi, mis ühendab meediajagamise tehnoloogiad ning aitab sisseehitatud kodumasinate kontrollkeskuse Smart Controli abil juhtida kõiki oma nutikaid koduseadmeid.

Võib muidugi öelda, et juba rohkem kui kümme aastat tagasi algasid jutud internetti ühendatud külmkapist ja igal aastal on seda juttu tasapisi edasi aetud. Kuid selliseid külmkappe ikka veel laialt pole levinud ja need on endiselt üksikute väga rikaste veidrused.

LG ei jäta selle teema soojendamist ja arendab kodumasinate võrkuühendamist edasi - seekord ühtse standardiga ja nutitelefonidega integreeritult. Smart Controli rakendusega saab häälkäskluste abil nutitelefoniga kaugjuhtimisel tööle panna näiteks pesumasina, kontrollida külmkapi sisu ning teha tolmuimejaga põrandad puhtaks. Lisaks muidugi saab juhtida oma LG Smart TV nutitelerit ning Magic Remote pulti.

Et seadmed Smart Controli süsteemis registreeritud saaks, peab nutitelefoniga skännima nendel olevaid NFC Tag-on elemente, mis asuvad vastava märgi all.

Seadme LCD-paneeli või nutitelefoni kaudu saab ülevaate külmikus olevatest toiduainetest ust avamata. Smart Manageri abiga saab hoida silma peal toodete säilivusaegadel ning küsida süsteemilt nõu, mida olemasolevatest toiduainetest söögiks valmistada. Samuti saab retsepti koheselt jagada LG nutipliidiga, et ahi teaks eelsoojenduse sobival temperatuuril automaatselt sisse lülitada.

Smart Accessi lisa lubab kasutajatel tutvuda külmiku sisuga iOS-i või Androidiga telefonidest. Smart Shoppingu abil saab osta aga otse külmiku LCD paneeli vahendusel külmkappi värsket sisu (kahtlane muidugi, kas ka Eestist).

Tooteid saab näiteks automaatselt juurde osta, kui olemasolevad on otsa saamas.

LG Health Manager pakub vastavalt kasutajaprofiilile soovitusi retseptideks ning koostab päeva- ja nädalamenüüsid.

Selleks võtab seade aluseks kasutaja kehamassiindeksi, mida arvutab vastavalt vanusele, soole, kaalule ja pikkusele.

LG Smart Diagnosis tehnoloogia on teinud läbi uuenduskuuri, tänu millele suudavad LG nutiseadmed nüüd paremini tuvastada oma rikkeid ja teavitada kasutajat võrgu vahendusel. Lisaks on LG nutikülmikul Smart Grid Ready tehnoloogia, mis reguleerib automaatselt oma temperatuuriseadeid vastavalt muutuvatele energiakuludele. 

Smart Adapt lisa teeb võimalikuks uute pesuprogrammide allalaadimise nutitelefoni või pesumasina LCD paneeli vahendusel. Nutikat pesumasinat saab nutitelefoni kaudu häälkäsklustega juhtida.

WiFi ühendusega HOM-BOT tolmuimeja võib samamoodi kaugjuhtimise teel mistahes ajal tööle programmeerida. Samuti on seade kontrollitav LG Smart TV teleri kaudu.

Sama kehtib ka nutipliidi kohta.

LG Smart Home Service sai CES 2013 Innovations Award auhinna.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.