fbpx Minecrafti eri! võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse | AM.ee

Minecrafti eri! võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse

Detsembri algul toimunud ülebaltilisel "Minecrafti eri!" võistlusel osales enam kui 3000 noort ning selle üldvõitjaks osutus Eestist pärit meeskond Karl & Co.

Populaarses Minecrafti arvutimängus toimunud ehitusvõistlus kutsus osalejaid rahvusvahelise KoodiTunni nädala jooksul püstitama virtuaalsesse maailma oma Balti naabrite vaatamisväärsuseid. Huvi võitluse vastu oli suur ja lisaks üldvõitjale valiti Eesti, Lätis ja Leedus parimad kolmes vanuserühmas (7-11, 12-15 ja 16-18 aastased).

Baltikumi üldvõidu ja Eesti kõige vanema vanusekategooria parima tiitli pälvinud meeskonda Karl & Co kuulunud Karl (16), Allan (18) ja Robert (18) ehitasid Liepāja Püha Nikolai ehk Karosta katedraali. Žüriile jäi silma ehitise detailsus ning viis, kuidas kiriku keerukas ja külluslik kujundus osavalt Minecrafti plokkide keelde oli tõlgitud.     

Eestis võitis kõige noorema vanusekategooria naiskond RoSaHe, mille liikmed Roos-Marleen (11), Sandra (11) ja Hedvig (12), ehitasid põneva sisekujundusega Gediminase torni. Kohaliku keskmise vanusekategooria parimaks tööks oli detailitäpselt loodud Rundāle loss, mille püstitas võistkond Öökullid koosseisus Kristjan (14), Oliver (14) ja Marko (14).

Võistlustööde puhul hindas žürii ehitise selget kontseptsiooni, kvaliteeti ning originaalsust.  "See oli ainulaadne kogemus: ringi seigelda maailmades, mille koolinoored piiratud aja jooksul olid kokku pannud. Oli ka tõeliselt silmapaistvaid töid, mis kogu žürii ahhetama panid. Ning boonusena sai paremini tundma õppima teiste Balti riikide ehitisi ning ajalugu," ütles žürii liige ja mängude teemalise jutusaate “Puhata ja mängida” saatejuht Rein Zobel.

Kõige rohkem Eesti võistkondi osales Kilingi-Nõmme Gümnaasiumist, kus programeerimise ja robootika huviringe juhendab õpetaja Signe Lensment. Tema õpilastest pälvisid võidu kõige nooremas ja kõige vanemas vanusekategoorias. Kõige parema ehitise loonud võistkonna kõik liikmed said auhinnaks tahvelarvutid.

Minecrafti võistlus toimus Eestis juba kolmandat korda ning oli osaks ülemaailmsest programmeerimise nädalast KoodiTund. Võistlus andis võimaluse tutvuda naaberriikide kultuuri, ajaloo ja geograafiaga, saada virtuaalse meeskonnatöö kogemus ning arendada Minecrafti ja Redstone’i võimalusi kasutades võistkonnaliikmete programmeerimise oskust.

“Minecrafti eri!” võistluse korraldasid Vaata Maailma Sihtasutus / NutiLabor, Microsoft Eesti ja mitmed vabatahtlikud.

 

Fiverr Many GEO's

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.