fbpx Kas kasutad veel kiviaegset pangakaarti? Gartner ennustab 2018. aastaks mobiilimaksete võitu | AM.ee

Kas kasutad veel kiviaegset pangakaarti? Gartner ennustab 2018. aastaks mobiilimaksete võitu

Uuringufirma Gartner ennustab, et 2018. aastal kasutavad 50 protsenti nn arenenud turgude kasutajatest maksmiseks mobiilseid seadmeid.

Mobiilimaksed saavutavad lähiaastatel läbimurde Põhja_Ameerikas, Jaapanis ja Lääne-Euroopas, pakub Gartner välja oma vastavas mobiilimaksete tuleviku-uuringus. Ligi pool maksjatest tasuvad kaupade ja teenuste eest juba kahe-kolme aasta pärast oma kaasasolevaid nutiseadmeid. Muutus maksesüsteemides tuleb kiiresti ja massiliselt.

Veel ennustab Gartner, et NFC-l põhinevad maksed (Near Field Communication) peavad veel ületama suuri raskusi standardite puudumise ja killustatuse pärast, sest kõik suured teevad oma süsteemi: Apple Pay, Samsung Pay ja Android Pay näiteks on kõik omaette süsteemid, mis võitlevad turuosa pärast ja soovivad saada tulevikustandardiks mobiilsete maksete tegemisel. 

Gartneri analüütikute hinnangul on makseviisid, mis seotud mobiilse seadmega, kasutajate jaoks vähem atraktiivsed kui universaalsemad lahendused. Sellisteks üldisemateks on pilvepõhised makselahendused, mis toetavad kõiki mobiiliplatvorme ja kaardisüsteeme. 

Lisaks tuleb sõlmida kokkulepped lahenduste pakkujate, pankade ja müüjate vahel uue süsteemi kasutuselevõtuks. Ja selleks kõigeks kulub veel vähemalt paar aastat. Kasutusmugavuse ja lihtsuse tõttu aga võtavad tarbijad uue makseviisi kiiresti omaks.

FOTO: (CC) Halvard Lundgaard / Wikipedia

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.