Lõpuks ometi! Nutikellad, mida ei peagi iga päev (nädal, kuu) laadima

Nutikellad on tulnud turule, et tuua meile veel üks laadimismure: igal õhtul tuleb ka need asetada öökapile laadimist vajavate vidinate ritta ning pikendusjuhtme peab välja vahetama veelgi pikema harukarbiga isendi vastu. Mõni nutikell ei pea aga päevagi vastu.

Selle kõrval on muidugi üsna meeliülendav lugeda uudiseid nutikelladest, mis kestavad patareidelt sama kaua, kui juba unustusse jääma kippuvad tavalised käekellad. Märgitakse, et patareisid tuleb vahetada kord aastas. Kui ka kord kuus peaks laadima, oleks seegi ju suur kergendus! Swatch töötab sellise kella kallal, suhteliselt tundmatult tegijalt on aga juba müüki paisatud nutikell nimega No-Charge Smart Watch.

No-Charge Smart Watch kasutab patareisid, mis kestavad aasta. iPhone´iga või Androiditelefoniga ühendutakse üle Bluetoothi, mille toitega saab samuti patarei aasta jooksul hakkama. Nii vähemalt tootja lubab. tegemist on kõige uuema Bluetoothi standardiga, mis vajab vaid murdosa sellest energiast, mida tarbivad vanemad Bluetooth-seadmed.

Kell ei sisalda siiski kõiki nutikelladega kaasas käivaid kellasid-vilesid: näiteks on ekraan mustvalge ja uusi äppe alla laadida ei saa. Kuid helistaja numbrinäitu saab kellalt vaadata (nime ka) ning teated saabuvatest SMS-idest, e-kirjadest ja kalendrisündmustest kuvatakse ka sihverplaadil. Nuppudelt kella külgedel saab juhtida meediapleierit telefonis, samuti võib teha kellanupuga mobiiliga pilti.

Roostevabast terasest korpus on veekindel, kriimustuskindel ja põrutuskindel. Hind ligi 180 dollarit.

Teine selline kell on tuntud kellatootjalt Swatch. Šveitsi kellatootja tahab oma ülipika akueaga kellaga välja tulla umbes samal ajal kui Apple oma nutikellaga, mille aku kestvat aga kõige rohkem 19 tundi. Swatchi kella toidab vahetatav patarei ja seda vahetatakse nagu tavalist kellapatareid - ilmselt iga aasta tagant või nii. Telefoniga peab Swatch ühendust uue standardi Bluetooth LE abil, randmeseadmesse olevat integreeritud ka võimalus poodides kontaktivabalt maksta.

Kui mobiilitootjate kellad on saanud kritiseerida kehva disaini pärast (välja arvatud LG), siis nüüd on ehk lootust, et äkki traditsioonilised kellatootjad oskavad teha nii ilusa kui kauakestva käekella, mis on veel nutikas pealekauba.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.