Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Veerand testi läbi: Nokia Lumia esimesed kolm kuud lehtede langemiseni

Juulis alanud Nokia Lumia 635 aastane test on nüüd edukalt kestnud üle kolme kuu. Vahepealsed olulisemad tähelepanekud said juba kirja, kuid nüüd, esimese testikvartali lõpul, on aeg välja tuua ka need asjad, mis kõige viimasena silma on jäänud.

Aku on telefonil väga hea - nutitelefoni kohta. Kui mingil põhjusel unustad mobiili õhtul laadima panna või oled õhtul väga kaua üleval, kestab vabalt ka järgmise päeva õhtuni.

3G-ga on kehvasti. Seda jääb aina vähemaks, aga see pole ilmselt telefoni viga. 3G levi asemel leiad end EDGE-ist ka päise päeva ajal keset südalinna. WiFi ühendus aga rakendub ülikiirelt, kui see sisse lülitada.


WiFi hotspot ei kuumuta telefoni, nii nagu mõnede Androididega juhtub.

Varsti peabki ilmselt 4G peale üle minema, kui operaatorid aina enam sellele keskenduvad, ootame hinnalangust ja siis võiks test jätkuda juba kiires 4G võrgus.

Alla 1 GB operatiivmälu on juba paljude rakenduste jaoks liiga vähe. Näiteks Flipboardist oleme ilma, see Lumia 635 sisse ei lähe. Ka 8 GB suurusest sisseehitatud välkmälust on juba ammu väheks jäänud, aga selle mure jaoks pakub leevendust microSD kaart, kuhu saab osade rakenduste andmed, pildid, videod ja kõik mahukad isiklikud failid üle tõsta.

Kohati on ilmnenud ka esimesed aegluse ilmingud, arvatavasti ka sellest, et 8 GB mälu sai juba üsna täis. Kuid siis teatab peagi ka Windows Phone ise, et liiga palju taustafunktsioone on käimas. Aitab osade taustal käimasolevate ja mittekasutatud rakenduste kinnipanek (hoiad back-nuppu all, kuni avaneb rakenduste jada ekraanipiltidega, sulged ristikesest või rakendust sõrmega allasuunas tõmmates).

Kaamera võiks olla natuke kiirem, sest Nokiale omaselt on vaatamata odavale telefonile pildid siiski üsna head, aga ootamatutes olukordades avaneb kaamera äpp liiga kaua. Rahulikult mitte eest ära jooksvaid asju pildistades pole probleemi, aga näiteks teele jalutanud põtru ei saanudki pildile, sest kaamera muudkui avanes ja avanes...

Korpus on füüsiliselt hästi vastu pidanud. Ehkki tagakaas tundub odavalt plastine, pole isegi kriime tekkinud. Muidu kergelt matt korpus on vaid nurkadest vaevumärgatavalt läikivamaks kulunud.

Juuresolev pilt on tehtud Nokia Lumia 635-ga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.