fbpx Overmax Solution 10 II - kui keegi tahab, võib 10-tollisega isegi helistada | AM.ee

Overmax Solution 10 II - kui keegi tahab, võib 10-tollisega isegi helistada

Ilmselt on Overmaxil olemas mingi riistvara, mida on hea lihtne erineva suurusega tahvlitesse panna ja mis sisaldab kahte SIM kaarti. Sest - lubage kahelda, kas keegi ärikasutajatest on kunagi nukralt tõdenud, et tõesti kahju, aga miks 10-tolliseid helistamisvõimalusega tahvleid müügil pole, hea veel, kui oleks kahe SIM-kaardiga...

Igatahes on otsustanud see Euroopa päritolu tootja ka sellesse testitud tahvlisse Solution 10 II kaks SIM-kaarti sisse panna. Üks võib kasutada andmesidet  üle 3G, teise võib seadistada helistamiseks. Või teha kõike läbisegi. 

Füüsiline test näitas, et helistada kümnetollisega nii nagu telefoniga kõrva juures ei saa, kui just raske kämblaga pole. Kõrva äärde pole mõtet peasuurust "telefoni" tõsta, sest kuularit tahvlil pole, kõne tuleb tagaküljel asuvatesse stereovaljuhäälditesse (GSM-kõne siis muidugi monona). Seega privaatsuse huvides oleks hoopis mõistlikum peavarustust kaasas kanda. Bluetoothiga helistades polegi imelik tunne, kontakte tahvlilt valida on aga hoopis mugav. Kontaktid saab ka kahe SIM-i vahel ära grupeerida, näiteks äri ja kodu vahel või kahel toolil istuja puhul ühe firma ja teise firma vahel. Äkki see nišš, kuhu kümnetolline kahe SIM-iga võimas ja helistav tahvelarvuti sobiks, oleks müügimehe või telefonimüüja nn töötahvliks? ühel SIM-il on andmeside, teise SIM-iga helistatakse handsfreega.

Võrreldes Overmax Steelcore´iga on korpuse kvaliteet Solution 10 II puhul natuke kehvem, aga disain endiselt üsna hea ja soliidne. Must, matt korpus on alumiiniumist. Ühest äärest käib ära plastmasskaaneke, mille taga SIM-kaardid ja microSD sahtel peituvadki. See kaaneke jääb kinni litsudes kergelt irvakile. Ja ka ekraani puutetundlikkus on kohati küll kehvem ja koostekvaliteet samuti kui näiteks Nexus 7-l. Ja just seda koostekvaliteeti võrreldes kukkus Nexus käest maha ja nüüd on ka see Nexus kergelt irvakil tagakaanega...

Jõudlustestid:

  • Quadrant: 4787 punkti
  • AnTuTu: 13282  punkti
  • Linpack: 106,954 MFLOPS

Vaata ka võrdlust teiste tahvlitega - esikümnest napilt väljas

Muidu aga nii odava tahvli kohta on üsna korralik kiirus (mitte küll tipp, aga siiski normaalne), hulk Poola kaasavara äppide näol kaasas ning micro-HDMI pesa monitoriga ühendamiseks (kaablit pole kaasas). Aga muide, USB-OTG kaabel on jällegi kaasas, et näiteks mälupulka või lisaseadet üle USB kasutada. Üks nupp, mida ei taibanud kunagi kasutada, oli helivaljuse juures asuv füüsiline back-nupp (all pildil). Kui selle tahvliga ära harjuda, siis võiks see hea nupp olla, kuid ainuke asi, et kunagi ei mäleta, mispidi see tahvel nüüd käes on ja tihti läheb see hoopis sisselülitamise-nupuga segi samas nurgas. See aga võib olla liigsest erinevate tahvlite testimisest – igaühel on ju nupud ise kohas ja siis ei harju ära.

Sisu, nagu mainitud, oli küllaltki kiire, aga äppide jooksutamise osas oli Solution 10 II kapriissem. Kaasasolnud äppid muidugi lippasid, aga mõned uusimad Disney mängud näiteks keeldusid avanemast ja jooksid järjekindlalt kokku (näiteks praegu popp Lumekuninganna äpp). Karmima graafikaga mängudes oli ka natuke näha puutetundlikkuse hilinemist. Aga ärikasutaja kontori-äppide puhul mingit anomaaliat ei olnud, kõik toimis.

Tahvel on 10-tollise ekraani kohta mõnusalt õhuke ja mitte väga raske, ümarate käepäraste äärtega ja seega võiks olla äritahvlina kasutatav küll. Natuke nõrgem tagakaane kvaliteet otseselt ei sega, kuid üldist soliidset pilti minimaalselt häirib.

Kaamerana kasutamiseks on tahvel keskpärane, aga ega selleks see polegi mõeldud - videokonverentsiks on kvaliteeti piisavalt. Videokõnelejad saavad micro-HDMI-ga veel pildi ka suurele ekraanile saata (mida kahjuks testida ei õnnestunud).

 

TEHNILISED ANDMED
Tahvelarvuti Overmax Solution 10 II 3G

Hind: 199 eurot (Ordi, saabub müügile jaanuari jooksul või veebruaris)
Operatsioonisüsteem: Android 4.2.2
Protsessor: 1,5 GHz, neljatuumaline
Ekraan: 10-tolline, IPS2, 1280 x 800 pikslit
Mälu: opmälu 1 GB (DDR3), välkmälu 16 GB, microSD pesa kuni 32 GB mälukaardi jaoks
Kaamera: 0,3 MP ees, 5 MP taga
Ühendused: micro-HDMI, Micro USB, GPS, Bluetooth, WiFi (802.11 b/n/g)
Andmeside: 3G UMTS 900/2100 Mhz
SIM-id: Dual-SIM
Aku: 7000 mAh

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.