fbpx Smoovie - Kickstarteris raha ootav mobiilistabilisaator | AM.ee

Smoovie - Kickstarteris raha ootav mobiilistabilisaator

Gimbal, Steadycam, stabilisaator - headel lastel mitu nime. Ja need asjad on tõesti head, kui tahad oma kaameraga sujuvalt filmida, ilma et käe värinad ja sammude jõnksatused videopilti hüplema ei paneks. Droonides hoiavad Gimablid kaamerat alati õiges asendis paigal, kontsertidel jooksevad ringi operaatorid, kellele selga riputatud rihmadest ja rauast koosnev konstruktsioon näitab pilti, nagu sõidetaks hoopis sujuvalt kaamerarelssidel. Kuid mobiiliga filmijad tahaks ka sellist proffi paigalseisvat pilti... ja varsti on see võimalik.

Kickstarteris raha koguv Suurbritannia firma Smoovie toobki mobiilifilmijate kätte samasuguse, natuke lihtsustatud tehnoloogia, mis koosneb mobiilikinnitusest, igas suunas vabalt liikuvast laagrist, käepidemest ja alla ulatuvast vasturaskusest, mille ülesandeks on kaamerat stabiliseerida ja paigal hoida nagu nannipunni. Kuid lisaks on Smoovie rakendanud veel ühe kavala nõksu, mida profimatel Steadycam´idel polegi: neodüüm-magnetitega hoitakse telefon ka õiges suunas paigal. Tüüpiliselt kipuvad Steadycamid küljele ära vajuma, kui sa pole proff ja piisavalt sujuvalt ringi ei jookse. Magnetid hoiavad telefoni ka otseasendis.

Vaata järgi, kui sujuvalt nutifon sellega filmib:

Lisaks võib mobiilipildi (või siis GoPro ülesvõtte) veel stabiilsemaks saada tarkvaraga - näiteks AM testis mõni aeg tagasi Microsofti Hyperlapse´i, mis videopildi ebamaiselt paigale naelutas.

Mobiili-steadycam on praeguseks kogunud kolmandiku vajaminevast rahast, kuu on veel minna, et täispank kokku saada. Nii et aitab selfie stickidest, mine profimaks ja filmi Smooviega :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.