fbpx Sony VAIO Duo 13 - hübriidarvuti, mille aku kestab 15 tundi | AM.ee

Sony VAIO Duo 13 - hübriidarvuti, mille aku kestab 15 tundi

Sony hübriidne arvuti VAIO Duo 13 - vahel tahvel, vahel süler - jõuab Eestis müügile mõned päevad peale Jaani, 28. juunil.

Hind saab olema arvuti kohta veidi krõbedavõitu - 1599 eurot, aga müüjad kinnitavad: kallim tehnikakaup on uskumatult moodi läinud. Ostetakse nii kalleid telereid kui kalleid tahveid ja nutitelefone. Mine võta kinni, on see müügijutt või päriselt ka nii.

Sony uus VAIO Duo 13 on õhuke ja kerge, 33,7 cm (13,3”) Full-HD ekraaniga hübriidarvuti, mile Intel klassifitseerib ka ultrabookiks.

VAIO Duo 13 kasutab tahvlist süleriks moondumisel Surf Slider-i süsteemi, mis lülitab arvuti sujuvalt ümber tahvlirežiimilt klaviatuurirežiimile ja vastupidi, olenevalt sellest,kuidas parajasti töötad. Tahvlirežiimis saab joonistada, visandada ja kirjutada käsitsi sõnumeid mugava survetundliku digitaalse puutepliiatsiga, mis reageerib sujuvalt igale vajutusele. Samas saab lülituda hetkega klaviatuurirežiimile.

Sarnase ekraanislaideriga oli ka Sony VAIO Duo 11 - 11-tollise ekraaniga tahvel, mille alt libises välja pisike klaviatuur. Seda testisime detsembris. Kui 11-tollisel VAIOl oli see klaviatuur tõeliselt pisike, siis VAIO DUO 13-l on juba suurem ja mugavam klahvistik.

Veel produktiivsemalt töötamiseks (eriti joonistuskalduvustega kasutajate jaoks) on digitaalne puutepliiats, millel on spetsiaalne hoidik. Sellega saab käivitada automaatselt rakenduse Note Anytime for VAIO, millega saab kohe hakata märkmeid tegema. Salasõna ei pea meeles pidama, sest arvutisse saab näotuvastusega.

VAIO Duo 13-l on nagu tahvlitel ja nutitelefonidelgi keskmisest veebikaamerast kobedam kaamera: 8-megapikslise sensori ning autofookusega. Kaasasolev CamScanneri rakendus puhastab pildi ning tõmbab kõverad nurgad sirgeks, et foto või sisseskaneeritud tekst oleks sirgelt joondatud ja tõepärane. Optilise tekstituvastuse funktsioon tunneb sisseskaneeritud sõnad ära.

VAIO Duo 13 sisaldab sisseehitatud kiiret 3G-ühendust ja LTE mobiilset lairibaühendust (kui mudel toetab).

VAIO Duo 13 aku on võrreldes mistahes teise ultrabookiga kõige vastupidavama akuga: see kestab kuni 15 tundi. Uutmoodi ooterežiimi tehnoloogia viib toitenuppu vajutades arvuti kohe üle säästurežiimile. VAIO Duo 13 ärkab unerežiimist üles vähem kui sekundi jooksul.

Muud tehnilised parameetrid on järgmised: ekraan 13-tolline ja Full-HD (1080 p), 128 GB SSD ketas, 1,6 GHz Intel Core i5-4200U protsessor, optiline ketas puudub, Wifi b/g/n, Bluetooth 4.0, NFC, kaks USB 3.0 pesa, pisike piklik puuteplaat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.