Trust MaxTrack Wireless - hiir, mille rullikut ei saa täielikult usaldada

Trusti juhtmevaba sinise valgusega Maxtrack Wireless on iseenesest igati ergonoomiline ja korralik igapäevahiir: Tundlikkust saab reguleerida: 500 või 1000 dpi-d saab lülitada vastava nupuga hiire peal. Kuid rullik on niru.

Küljel on edasi-tagasi liikumise brauserinupud, kahe hiirenupu vahel ka rullik. Argihiire jaoks on see igati kohane varustus.

2,4 GHz raadiolingiga töötab hiir kuni 6 meetri kauguselt Logitechi miniadapterile väga sarnase USB-adapteriga, mis installib end Windows 8-ga masinasse muretult.

Hiir pole küll uus ja äsja müügile tulnud, kuid selle mõneaegsel kasutamisel saab ära tuua, kas selliseid Trusti hiiri saab usaldada.

Alguses oli kõik ilus, hiir installis end ise, tundlikkus tundus üsna hea (kuigi tumeda mööbli lakk-pind polnud piisavalt hea ja musta papi peal on liigutused hulga täpsemad). Siis aga selgus, et rullikul on justnagu käsipidur peal. Miski asi takistab selle sujuvat liikumist. Pisut rullimist edasi-tagasi näitas, et mingi plastmassikonarus sai lõpuks natuke siledamaks nühitud ning rullik hakkas sujuvamalt tööle.

Siiski peab ütlema, et rullik on kõige närvesöövam osa selle hiire juures. Veebilehti üles-alla kerides mõnikord kerimisrull efekti ei anna - kaks-kolm jõnksu (rullikul on sakid, sujuvalt ei liigu) seisab kerimine paigal. ja mõnikord hüppab ühe sakiga natuke edasi, aga hiirerullikuga seisma jäädes "kukub" veeb kerimisel natuke eelmisele positsioonile tagasi.

Seega - kui see hiir on vajalik põhiliselt täpseks sihtimiseks ja klikkimiseks, siis on tegemist igati asjaliku asjaga. Kui aga harjumus on kasutada ka rullikut, mitte näiteks brauseri kerimisribasid, siis seda hiirt ei saa täielikult usaldada. Kerimine on ebaühtlane ja mõnikord tõeliselt närviajav.

Samas aku kestab kaua: ühe AA patareiga kestab kuid ja kuid. Akut aitab kokku hoida seegi, et hiire optika lülitub paigal seistes teatud aja tagant välja. Uuesti tööle saamiseks tuleb liigutada rullikut või vajutada mõnd hiirenuppu.

TEHNILISED ANDMED
Hiir Trust MaxTrack Wireless

Hind: 13,99 eurot (Klick)
Sensori tundlikkus: 500/1000 dpi
Tüüp: juhtmevaba
Liides: USB
Tööraadius: 6 meetrit
Töösagedus: 2,4 GHz
Toide: 1 AA patarei
Nuppude arv: 6

PLUSSID
Aku kestab kaua
Hea täpsus
Korralik ergonoomiline kuju

MIINUSED
rullik on peaaegu kasutuskõlbmatu (ebatäpne ja hüplev)
hiirealuse pinna suhtes siiski valiv (tumeda mööbli lakkpind ei sobinud)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.