TEST: üliodav, üliostetav ja väike USB HUB väänab natuke porte

Aliexpressi müügiedetabelites on Eesti TOP 10 nimekirjas ka see üliodav USB HUB, mis kodukontorite ajastul väga populaarseks saanud. Tegemist on USB 2.0 pordijagajaga, millel kolm USB pesa ja kaks mälukaardipeas - üks micro USB jaoks ja teine tavalise SD kaardi jaoks. Kui kasutad üliõhukest väheste portidega arvutit, siis on see hea võimalus oma USB pesade hulka suurendada.

Arvutimaailma testimislauale saabus HUB-i pisem versioon, mis maksis 2 dollarit. Lingilt saab valida ka rohkemate portidega isendi. Ja pisem tähendab ka mõõtmetelt päris väikest. Kui pildilt tundub see seade selline korralik pikendusjuhtme otsiku suurune, siis tegelikkuses saabub postipakk, mis mahub lahedalt taskusse. Seade selles pakis on väike ja kompaktne, mis kaasas kandmist silmas pidades on isegi plussiks.

USB hub

USB portide kiirus on tüüpiline USB 2.0 pordi kiirus, midagi väga erilist siin pole ja näiteks mälupulgalt, mis HUB-i läheb, laetakse alla 10 MB suurune fotofail alla ühe sekundiga.

Kuid korraks tuleb tagasi tulla ka arvutiga ühendamise juurde. Nimelt on seadme USB pistik kipakavõitu ja ei taha hästi arvuti USB pesasse mahtuda. Ühte porti arvutil HUB ei mahtunudki, teise käib suhteliselt raskelt ja jõudu rakendades.

USB 3

USB HUB-i enda pistikupesad on aga pehmed ja mugavad. SD mälukaart istub pessa nagu valatult ja sealt saab 20 MB pildi kätte kahe sekundiga.

Võimalik, et testimisse sattus kipakas USB, aga selles osas on HUB kehv, kui tahad näiteks iga päev sülearvuti tagant ära võtta ja tagasi panna, kui ringi liigud. USB ühendamine on raske. Kuid seade ise on mugavalt väike ja kerge, selle enda pordid käivad lahedasti ja ka USB portide kiirusele pole midagi ette heita. Võib-olla, kui suuri faile transpordid, oleks mõistlik sellest samast pordijagajast võtta 5 Gbit/s USB 3.0 versioon, mis on natuke kallim.

Kokkuvõtteks võiks see seade olla mugav ja hea reisi- ja kodukontori-kaaslane, kui vaid USB pistik nii tüütult raskelt ei käiks. See võib pikapeale arvutitki lõhkuda. Aga muus osas - kahe dollari eest leidub asja küll. Umbes poole kallimalt saab USB 3.0 versiooni ja veel mõni euro juurde ning on olemas kuue pordiga mudel.

PLUSSID
+ olematu hind
+ väike ja mugav kaasas kanda
+ kergelt käivad HUB-i pordid

MIINUSED
- HUB-i enda USB pistik on väga raske, lõhub arvuti porte
- pigem võiks valida USB 3.0 versiooni kui selle, USB 2.0

TEHNILISED ANDMED
USB HUB kolme USB pordi ja kahe mälukaardilugejaga

Hind: 1,7 eurot (Aliexpress)

USB standard: 2.0
USB porte: 3
Mälukaardilugejad: SD / microSD
Kaabli pikkus: 10 cm
Sertifikaat: CE (Euroopa Liit)
Ühilduvus: Windows XP/2000/Vista/7/8/10, Mac OS

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.